نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان کرمان: حاج قاسم سلیمانی به ولایت‌پذیری و ولایتمداری تاکید داشت

نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان کرمان گفت: حاج قاسم سلیمانی به ولایت‌پذیری و ولایتمداری تاکید داشت و شهادت در رکاب ولایت را افتخار می‌دانست.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حجت‌الاسلام علی عربپور در مراسم هفتمین روز عروج ملکوتی مجاهد فی سبیل الله سردار سیدمرتضی موسوی همسنگر شهید سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس در حسینیه ثارالله برگزار شد با تسلیت ایام حزن و اندوه آل الله و شهادت حضرت امام حسین (ع) و یارانش اظهار داشت: به روح تابناک شهیدان به‌ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی که ادامه دهنده راه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و قیام عاشورا بودند، درود می‌فرستیم.

وی با بیان اینکه سردار سیدمرتضی موسوی یک مجاهد فی سبیل‌الله بود و عروج او باورکردنی نیست افزود: از شرایط ورود به بهشت و صفات مجاهدین هشت ویژگی است که هر که این هشت صفت را داشته باشد مانند شهید از دنیا می‌رود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه نخستین ویژگی این انسان‌ها بهره‌وری درست از دنیا و طمع نداشتن به دنیا است ادامه داد: این افراد دنیا را برای بندگی خدا و محل صدق و صداقت می‌دانند.

وی با بیان اینکه هوس ستیزی دومین ویژگی مردان خدا و مجاهدان فی سبیل‌الله است گفت: این افراد به غیر از یاری رساندن به دین خدا به چیز دیگری نمی‌اندیشند و فکر نمی‌کنند.

عربپور با اشاره به اینکه آنچه که دشمن از آن می‌ترسد اقتدار درونی هر فردی است افزود: سردار مرتضوی نسبت به ولایت و اهل بیت (ع) احساس خاص و ویژه‌ای داشت.

وی با بیان اینکه شناخت اهل بیت (ع) و شهدا ما را در مسیر شهدا و امام حسین (ع) قرار می‌دهد ادامه داد: فردی که شهدا و اهل بیت (ع) را بشناسد در راه آنها جان خواهد داد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های مردان خدا اهتمام به امور مردم است گفت: خدمت به مردم سیره شهدا و مجاهدان فی سبیل الله است.

وی از دیگر ویژگی‌های مردان خدا را وارستگی از کبر دانست و افزود: تکبر و کبر را از خود بزدایید تا بتوانید در میدان نبرد برای خدا قدم بگذارید و سردار سلیمانی مصداق بارز دوری از کبر بود و همیشه خشوع و تواضع را در سیره خود داشت.

عربپور با اشاره به اینکه دوری از کبر و غرور انسان را بالا برده و در قلوب مردم جا می‌دهد گفت: ششمین ویژگی مردان خدا وارستگی از گناه است چرا که گناه از برنامه‌های شیطان برای جدایی از خدا است.

وی با بیان اینکه بعضی از شهدای ما تا مرز عصمت پیش رفتند و اصلا گناه نمی‌کردند افزود: شهدا به انجام واجبات اهمیت می‌دادند و واجبات تنها اقامه نماز و روزه گرفتن نیست.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تبعیت از ولایت از واجبات دین است و به‌همین دلیل امثال حاج قاسم سلیمانی به ولایت‌پذیری تاکید و اصرار داشتند گفت: تقواگرایی از ویژگی‌های بهشتیان، مجاهدان و شهدا است.

وی با بیان اینکه اگر کسی بار بندگی خدا را محکم بست و با تقوا از خدا جدا نشد خدا به او توجه ویژه خواهد کرد افزود: سردار سیدمرتضی موسوی یک انسان باتقوا بود و در بسیاری از موارد دیدم که نظر خود را با احتیاط می‌داد تا حقی از فردی ضایع نشود.

عربپور با اشاره به اینکه تقوا کلید تمام فتوحات عالم است و سردار سلیمانی با رعایت تقوا سردار دل‌ها شد گفت: شهدا در رکاب ولی خدا در دوران خود به شهادت رسیدند و امروز حاج قاسم عزیز ما در رکاب امام خامنه‌ای به شهادت رسید و این شهادت را افتخار خود می‌داند.

46

کد خبر 1432002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =