وضعیت قرمز و هشدار کرونا در ۱۷۸ شهرستان/ پاساژها و نانوایی‌ها بهداشت را رعایت نمی‌کنند

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۷۸ شهرستان در وضعیت قرمز و هشدار کرونا قرار دارند، گفت: کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پاساژها با ۳۸.۱ درصد و نانوایی‌ها با ۴۴ درصد رعایت، گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر سیما سادات لاری با بیان این‌که اکنون ۸۸ شهرستان در کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند، اظهار کرد: مابقی شهرستان‌های کشور در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط و سفید یعنی با خطر کم بیماری قرار دارند و هیچ منطقه سبز و عاری از بیماری در کشور وجود ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: بیشترین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته سوم شهریور ماه در استان‌های بوشهر، قم و لرستان و بیشترین بروز هفتگی مرگ و میر در این بازه زمانی در استان‌های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان گزارش شده است همچنین کمترین میزان بروز هفتگی موارد بستری و فوتی در بازه زمانی ذکر شده مربوط به استان‌های کردستان و سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: از یازدهم تا نوزدهم شهریور ماه سال جاری، بیش از ۱۰۳ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و کارگاهی در سراسر کشور صورت گرفته است که به دنبال آن، ۸۵۱۴ مورد از این اماکن به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضائی معرفی و ۵۵۵ مورد پس از اخطار، پلمب شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌ها در کشور تشریح کرد: بیشترین میزان رعایت پروتکل‌ها در ادارات و سازمان‌های دولتی با ۸۲.۸ درصد و کمترین میزان رعایت، در پاساژها با ۳۸.۱ درصد و نانوایی‌ها با ۴۴ درصد رعایت، گزارش شده است؛ میزان استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز و اماکن عمومی ۷۵.۵۷ درصد گزارش شده است که این عدد، نسبت به سه هفته گذشته، ۱.۳۵ درصد کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف، صنایع و کارکنان ادارات و بانک‌های کشور افزایشی بوده است اما همچنان شاهد کاهش میزان استفاده از ماسک، در وسایل نقلیه عمومی هستیم.

لاری ضمن اشاره به ضرورت افزایش استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری بر لزوم استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی تأکید کرد و نسبت به بروز خیز مجدد بیماری کرونا در کشور در صورت عادی انگاری وضعیت کرونا، هشدار داد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1432090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =