استاندار گلستان: ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تأمین تخت‌های بیمارستانی نیاز داریم

استاندار گلستان گفت: هزار تخت بیمارستان در استان کم داریم که ایجاد هر تخت بیمارستانی نیازمند یک میلیون تومان است و در مجموع به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرآنلاین از گلستان : هادی حق شناس پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح یادگار مهر، اظهار داشت: کرونا تهدیدی جدی در جهان و ایران ایجاد کرد اما در دل این تهدید جدی یک فرصت جدی هم وجود دارد.

وی افزود: بحران کرونا منجر به افزایش سرمایه اجتماعی شد گرچه سرمایه مادی ما کاهش پیدا کرد، کرونا فرصتی برای نزدیک‌تر شدن مردم و خانواده‌ها شد و انسجام خانواده‌ها افزایش یافت.

حق شناس ادامه داد: کرونا موجب کاهش هزینه‌های ازدواج، افزایش ازدواج و کاهش طلاق‌ها در استان شد اما همچنان یک تهدید جدی برای سلامت مردم است.

وی با بیان اینکه کرونا موجب شد آموزش دانش‌آموزان در فضای مجازی انجام شود، تصریح کرد: توسعه بدون انسان توسعه‌یافته امکان‌پذیر نیست و باید در این شرایط به فکر دانش‌آموزان نیازمندی باشیم که شرایط استفاده از فضای مجازی را ندارند.

استاندار گلستان به خسارت‌های زلزله اخیر هم اشاره کرد و گفت: زلزله اخیر موجب خسارت به ۱۵۰ خانه شد و ۱۱۰ هزار واحد مسکونی خشت و گلی در استان وجود دارد که ممکن است در حوادث بعدی آسیب ببینند و برای ترمیم هر واحد ۸۰ میلیون تومان نیاز است.

حق شناس افزود: با توجه به رشد جمعیت و افزایش تقاضای دریافت خدمات درمانی هزار تخت بیمارستان در استان کم داریم که ایجاد هر تخت بیمارستانی نیازمند یک میلیون تومان است و در مجموع به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی ادامه داد: خیران همواره کنار ما بوده‌اند و باید از این عزیزان تشکر ویژه داشته باشم و دولت هم وظیفه دارد از دانش‌آموزان که سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی هستند حمایت کند.

46

کد خبر 1432162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =