۰ نفر
۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
کمک بلومبرگ به بایدن صدای ترامپ را درآورد

ایسنا نوشت: میلیاردر آمریکایی که خودش از رقابت‌های نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ کنار کشید قصد دارد ۱۰۰ میلیون دلار به کمپین جو بایدن در ایالت فلوریدا کمک کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی در حالی این تصمیم را گرفته که گزارش‌هایی در مورد درگیر شدن کمپین ترامپ با مسائل مالی مطرح شده‌اند. در حالی که کمپین بایدن گزارش کرد که ماه گذشته میلادی رکورد جدیدی را با جذب ۳۶۵ میلیون دلار زده است اما کمپین ترامپ هنوز گزارش جذب کمک‌های مالی‌اش در ماه اوت را منتشر نکرده است.

این حمایت مالی هنگفت در مرحله پایانی رقابت انتخاباتی احتمالا صحنه رقابت در فلوریدا را که مرکز آمال ترامپ در انتخاب مجددش برای دور دوم ریاست‌جمهوری است تغییر می‌دهد.

بلومبرگ فرماندار سابق نیویورک یک میلیارد دلار بر تلاش‌هایش جهت کسب نامزدی حزب دموکرات صرف کرد اما ماه مارس به نفع بایدن رقیب اصلی ترامپ کنار کشید.

ایالت فلوریدا یکی از ایالت‌های احتمالا غیرقابل پیش‌بینی در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری و یکی از پرهزینه‌ترین مواضع رقابتی در کمپین‌های انتخاباتی است.

در این راستا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در یک رشته توییت از دلیل این حمایت هنگفت مایکل بلومبرگ از کمپین بایدن سوال کرد. او نوشت: در جهان تکنولوژی بدون دقت چرا هیچ فردی مینی بلومبرگ را به چالش نمی‌کشد؟ این مسائل خیلی عادی هستند.

او در توییت دیگری نوشت، بلومبرگ بعد از این‌که در دوره نامزدی حزب دموکرات شکست خود باید از سیاست کنار بکشد.

ترامپ افزود: مینی مایک بعد از این‌که دو میلیارد دلار صرف رقابت‌ها کرد به سیاست دموکرات‌ها خاتمه داد او بدترین و کمترین عملکرد را در مناظره‌های تاریخ ریاست‌جمهوری داشت.

رئیس‌جمهوری آمریکا اشاره کرد: جو بایدن خوابالو ۴۷ سال را در سیاست گذراند در حالی با افرادی اسپانیایی‌الاصل رفتار وحشتناکی دارد. امروز روی "دوستدار کاسترو" برنی سندرز برای کمک کردنش حساب باز می‌کند. این هرگز سودی نخواهد داشت!

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1432219

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =