زن عاشق فضای مجازی خطاب به همسرش: من نمی توانم مثل زنهای سنتی،بوی پیاز داغ بدهم/ فالوورهایم برایم مهم هستند

ایران نوشت:شاید تصویر ما از حضور زوج‌ها در دادگاه خانواده زن و شوهرانی باشد که تا لحظه صدور حکم طلاق نیز باهم درگیر هستند و جز ابراز ناراحتی و بیان مشکلات یکدیگر حرفی ندارند. اما داستان زندگی پریسا و پرهام تا حد زیادی متفاوت است.

حضورشان در طبقه دوم دادگاه خانواده نه با داد و فریادی همراه است و نه کسی آنها را همراهی می‌کند. هرکدام به گونه‌ای که انگار نمی‌خواهند زمان را از دست بدهند با تلفن همراه‌شان سرگرم هستند. البته پرهام گهگاهی تلفنش زنگ می‌خورد و خیلی آهسته پاسخ می‌دهد اما پریسا فقط در حال رد و بدل کردن پیام‌هایی است که برای سرعت بخشیدن به آن ناچار است اغلب مواقع از انگشتان هر دو دستش استفاده کند!

دقایقی بعد منشی دادگاه با خواندن نام‌شان، آنها را آگاه می‌کند که باید وارد محکمه‌ای شوند که ممکن است حکم آن مانع بودن‌شان در کنار یکدیگر شود...

بعد از ورود به شعبه، پریسا و پرهام هر دو با سلامی به فاصله 3 صندلی در یک ردیف نشستند و قاضی که مرد میانسالی بود، با بررسی دادخواست‌شان رو به پریسا کرد و گفت: خودت توضیح بده ببینم چه شده که تصمیم به جدایی گرفتی؟

پریسا پاسخ داد: اجازه بدهید از ابتدا بگویم. من و پرهام از طریق فضای مجازی با هم آشنا شدیم و پس از 3 ماه که فکر می‌کردیم همدیگر را شناخته‌ایم و به هم علاقه‌مند شده‌ایم تصمیم به ازدواج گرفتیم. 3 ماه بعد خیلی عاشقانه زیر یک سقف رفتیم و زندگی مشترک‌مان را آغاز کردیم و بعد از 6 ماه هم به این نتیجه رسیدیم که دیگر نمی‌توانیم زندگی مشترک‌مان را ادامه دهیم...

در این میان پرهام حرف‌های پریسا را قطع کرد و گفت: چرا کامل توضیح نمی‌دهی؟! چرا نمی‌گویی که در این 6 ماه ما چند ساعت با هم صحبت کردیم و چند مرتبه بیرون رفتیم؟!

پریسا پاسخ داد: تو صبح تا عصر سر کار هستی و از ابتدا هم می‌دانستی که من عاشق فضای مجازی‌ام و دوست دارم بیشتر وقتم را در آنجا بگذرانم. اما تو نه تنها من را درک نکردی، بلکه در این مدت تلاش کردی تا همین دلخوشی‌ را هم از من بگیری...

پرهام رو به قاضی گفت: جناب قاضی! من پریسا را دوست دارم واقعاً قصدم گرفتن دلخوشی او نیست اما وابستگی او به فضای مجازی کاسه صبرم را لبریز کرده. او یک پنجم وقتی را که برای پیگیری دنبال کننده‌هایش می‌گذارد برای ساختن زندگی‌مان صرف نمی‌کند. حتی همین چند دقیقه پیش هم که پشت در اتاق شما بودیم یک لحظه از گوشی‌اش جدا نشد. انگار نه انگار که زندگی‌مان در حال نابودی است.

قاضی نگاهی به پریسا کرد و پرسید: آیا همسرت درست می‌گوید؟!
سپیده جواب داد: نمی‌گویم وابسته نیستم اما پرهام هم خیلی اغراق می‌کند. من نمی‌توانم از دوستانم در فضای مجازی دل بکنم و مثل زن‌های خانه‌دار سنتی مدام بوی پیاز داغ بدهم و بچه‌داری کنم؛ زندگی از نگاه من این شکلی نیست.

قاضی گفت: یعنی هنوز هم خطر نابودی زندگی‌ات را حس نکرده‌ای؟! هنوز متوجه نشده ای که دوستانت در آن فضا واقعی نیستند و فقط با ظاهر زیبا فریبت می‌دهند. هنوز متوجه غیرواقعی بودن زندگی آدم‌های آنجا نشده‌ای؟!

در ادامه پرهام به پریسا گفت: اگر نمی‌توانی خودت را اصلاح کنی و به خاطر زندگی‌مان دست از این اخلاقت برداری، بهتر است دیگر با هم ادامه ندهیم و من زندگی خودم را داشته باشم و تو هم با فضای مجازی زندگی کنی.

پریسا هم که از لحن و گفتار پرهام جا خورده بود، گفت: چه بهتر. من خیلی مشتاق ادامه زندگی با تو نیستم و بهتر است همین پیشنهادی را که دادی عملی کنیم.

قاضی از هردو نفر خواست تا سکوت کنند و بعد از چند لحظه گفت: مشکل شما حاد نیست و فعلاً شما را به مشاوره ارجاع می‌دهم تا بعد از چند جلسه مشاوره در مورد حکم‌تان تصمیم بگیرم.

23302

کد خبر 1432248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  کاملا ساختگی بود. ملت رو چی فرض کردی
  • DE ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
   33 5
   از اون بالا دستور رسیده که فضای مجازی باید مدیریت بشه! به همین خاطر شاهد اخبار گسترده ای در مورد عوارض شبکه های اجتماعی باشید مثل این خبر!
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  156 3
  دادگاه نمیشه گوشی برد داخل......داستان تون تخیلی بود ....
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  57 5
  ازدواج هاي آبكي و طلاق هاي الكي
 • غضنفر IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  80 0
  بالاخره پریسا بود یا سپیده؟ داستان خوبی بود برای عبرت گرفتن !
  • FR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
   38 4
   انقدر داستان تخیلی و ابکی بود که نویسنده خودش هم قاطی کرده. خوب شد مستقیم نگفت پریسا سرش به سنگ خورد. یا شاید هم سپیده. اقر بخیر نویسنده عزیز
 • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  117 3
  مگر داخل دادگاه میشه از گوشی استفاده کرد ؟؟؟؟ داستان نوشتین ؟
 • اکبری IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  47 15
  سلام این فضای مجازی خیلی زندگی ها به باد داد...مامردم ایران بی جنبه هستیم وهیچکس این وسط مقصر نیست .من خودم هم بیشتر وقتم با گوشی هست تا با همسر وبچه هام .
 • خلیل IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  29 49
  لعنت به این جور خانوم ها که هیچی برایشان مهم نیست
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  56 21
  قسمت هیچ خونه ای نشه همچین زنان کم عقلی!
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  41 4
  آقا پرهام جدا از قصه های عاشقی، شما طرفو یک ورانداز عقلی و رفتاری نکردی که قراره شریک یک عمر زندگی شما بشه؟ نباید کار سختی باشه
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  58 9
  وقت گذرانی بيش از حد در فضاي مجازی زنگ خطری است براي زوجين به ويژه زنان متأهل كه ميتواند زمينه دوستی با مردان نامحرم را ايجاد كند و چه بسيار زنان متأهلی كه گرفتار اين معضلات شدند .
 • حمید IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  66 5
  جدیدا تو دادسرا میشه گوشی برد؟
 • بی نام IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  33 2
  چرا داستان چرت و پرت می نویسین ؟ مگه بردن موبایل در دادگاهها اونهم از نوع دوربین داره ممنوع نیست ؟
 • احمد IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  25 2
  جداازداستان ساختگی.معیشت هم خیلی تاثیرگذاره یه داستان هم واسه معیشت جورکنین تاعبرت بگیریم وبدونیم چکارکنیم
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  29 2
  چرتو پرت بود کدوم دادگاه گوشی میبرن ؟؟؟؟
 • بهمنش ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  15 1
  یعنی ایران و خراسان و ... رمان تخیلی مینویسن که بعدا استناد کنن بهش و بگن خووووب حالا فضای مجازی رو ببندیم ، اینترنت ملی بدیم با دسترسی به چند سایت ! مردم رو چی فرض کردید واقعا ؟
 • IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  15 1
  من خودم تو دادگاه هستم بردن گوشی به دادگاه ممنوع هست چه برسه وسط سالن دادگاه هم با گوشی چت کنی
 • FR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  5 6
  آخه لیاقت زن سنتی بودن هم نداره ایشون . خیلی از زن های مجازی هستن که با داشتن شوهر و بچه به شوهرشون خیانت می کنند و عکس های مستهجن برای رل شون می فرستن . خیانت ،خیانته چه واقعی چه مجازی . یکی از این زن های مجازی تلگرام . به اسم آرزو یا فرزانه هست . که شوهر داره و دختر ۱۵ ساله . اما رل عشقیش پسر جوونی به اسم جواد که ساکن رفسنجان هست . واقعااا جای تاسف داره برای زن ها و مرد هایی که در تلگرام و اینستا گرام دنبال عشق و رل مجازی هستن .
 • افسانه US ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  11 2
  چه چیزهای مزخرفی می نویسی آدم خندش میگیره اخه ادم داخل دادگاه گوشی میبره
 • ناشناس IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  18 3
  داستان تخیلی هم همش بر علیه زنها هست من خودم تو خانواده خیلی از اقایونو میبینم که معتاد گوشی هستن وخانمها فقط در مقابلشون صبر دارن یا مجبورن مثل اونا معتاد بشن