۰ نفر
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
شاخص بورس امروز چقدر رشد کرد؟

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۹هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۰۷هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۸۱۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۷۴۶میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۳۳۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۹هزار و ۲۹۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۰۷هزار و ۴۸۹واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۷۲۲میلیون ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۸۵۰میلیارد تومان در ۵۱۶هزار و ۴۷۱نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۳۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۳واحد قرار گرفت.


در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و سنگ‌آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، توسعه مسیر برق گیلان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1432437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =