صادرات 8میلیون و ۳۴۶هزار دلاری تعاونی‌های قزوین در سال گذشته

استاندار قزوین گفت: تعاونی‌های صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان در سال۹۸، هشت میلیون و ۳۴۶هزار دلار کالا به کشورهای همسایه صادرات داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی‌پور، استاندارقزوین با قدردانی از تلاش‌های تعاونگران استان و حمایت قاطع از فعالیت تعاونی‌ها در قزوین، اظهار کرد: تعاونی‌های استان با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر تقویت جایگاه و نقش آنها در اقتصاد کشور و حمایت‌های قانونی دولت تدبیر و امید به رشد چشمگیری در حوزه‌های مختلف صادراتی و فعالیتی دست یافته‌اند.
جمالی پور بیان کرد: نقش‌آفرینی تعاونی‌ها در اقتصاد استان بسیار برجسته بوده و میزان اثرگذاری آنها در نرخ‌های اقتصادی قزوین بالاتر از میانگین کشوری است.
او با اشاره به بهره برداری از ۶طرح تعاونی استان همزمان با هفته تعاون با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری، افزود: در این مراسم که از طریق ویدیو کنفرانس در یک شرکت تعاونی استان برگزار شد ۶تعاونی مسکن فاتحان فجر، ماهان دام الوند، مسکن سه البرز، تولیدی ظریف پرشین لیا، مسکن شورای حل اختلاف و تعاونی ۱۱۰ قزوین به بهره برداری رسیدند.
استاندار قزوین افزود: این تعاونی‌ها که در بخش‌های مسکن، تولید، دامپروری و کشاورزی مشغول فعالیت هستند با ۱۳۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای هزار و ۴۸نفر اشتغالزایی کرده اند.
 او افزود: هم اینک ۷۷۶تعاونی فعال با گرایش‌های مختلف در حوزه صنعت، خدمات، توزیع و کشاورزی در استان مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که بیشترین آنها در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
این مقام مسئول گفت: ما در ادامه این مراسم از ۱۳تعاونی برتر استان در حوزه‌های مصرف، اعتبار، صنعت، حمل و نقل، مسکن، خدمات، توسعه عمران، کشاورزی، صنایع دستی، دهیاری و فرش تجلیل کردیم تا به صورت نمادین از فعالیت‌های مفید و موثری تعاونی‌های استان قدردانی کرده باشیم.

48

کد خبر 1432446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =