آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کرونایی در استان گلستان / ۵۷۰۰ نفر در صف انتظار بانک‌ها

با وجود اینکه ۵۴۷ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به استان ابلاغ شده تاکنون ۵۴ میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۵ هزار و ۷۰۰ نفر نیز در نوبت دریافت این تسهیلات قرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : دولت مهلت زمانی ثبت نام برای دریافت تسهیلات کرونایی را تا پایان شهریورماه تمدید کرده است و مسئولان استان هم از صاحبان کسب و کارهایی که به علت شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شدند، خواسته‌اند هر چه زودتر به سامانه کارا مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند.

هر چند گلایه‌هایی درباره مبلغ تسهیلات، سود ۱۲ درصدی و دوره بازپرداخت آن وجود دارد با این حال در شرایط کنونی این تنها اقدامی بوده که در زمینه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده در حال انجام است.

با توجه به پیگیری‌هایی که انجام شده و تذکراتی که به بانک‌ها داده شده است روند پرداخت تسهیلات شتاب بیشتری گرفته هر چند هنوز بیشتر از ۵ هزار و ۷۰۰ نفر در استان در نوبت دریافت تسهیلات کرونایی قرار دارند.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان  اظهار داشت: متقاضیان تا پایان شهریورماه فرصت دارند در سامانه وزارت کار ثبت نام کنند و تاکنون هم محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

وی با اشاره به پیش‌بینی اعتبار ۵۴۷ میلیارد تومانی برای حمایت از کسب و کارهای خسارت دیده گفت: تاکنون ۲ هزار و ۹۷۵ نفر از متقاضیان مبلغی حدود ۵۴ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و ۵ هزار و ۷۵۳ نفر نیز در نوبت دریافت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان پرونده در بانک‌ها در صف پرداخت تسهیلات قرار دارد و تعداد دیگری پرونده با ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به‌زودی به بانک‌ها ارجاع داده می‌شود.

وی بیان داشت: جذب این تسهیلات نیازمند اقدام متقاضیان است، کسانی که دارای کد بیمه هستند مشکلی برای دریافت تسهیلات ندارند اما صاحبان کسب و کارهایی که کارگران خود را هنوز بیمه نکرده‌اند باید از طریق سازمان متبوع خود تأیید شوند که اگر مشکلی هم وجود دارد در همین بخش است.

مازندرانی گفت: گلستان جزو استان‌های میانی در جذب این تسهیلات است و پرونده‌ متقاضیان ۲۴ ساعت پس از بررسی به بانک فرستاده می‌شود.

به گفته وی در استان ۸۰ درصد تسهیلات پرداختی در بخش خدمات بوده و در بخش کشاورزی فقط چند زمینه فعالیت مانند گلخانه‌ها مجاز به استفاده از این تسهیلات هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درباره استقبال کم کسب و کارها از این تسهیلات گفت: مبلغ تسهیلات که به ازای هر بیمه شده ۱۶ میلیون تومان است و کارمزد ۱۲ درصدی آن جذابیت چندانی برای برخی افراد ندارد. از طرفی برخی از پرونده‌های بیمه نشده وجود دارد که در سامانه ثبت نشده است. در صورت ثبت اطلاعات این افراد، تعداد متقاضیان بیشتر خواهدشد.

48 

کد خبر 1432545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =