رئیس سازمان صمت گلستان: پارچه‌های تولید ماسک با نرخ مصوب به دست تولیدکننده نمی‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان درباره افزایش قیمت ماسک در استان گفت: در حال حاضر مشکل تامین پارچه وجود ندارد اما این پارچه‌ها با نرخ‌های مصوب به دست همه تولیدکننده‌های ماسک نمی‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : حسین طلوعیان اظهار داشت: در حال حاضر چهار واحد صنعتی در گلستان ماسک تولید می‌کنند که یک واحد دیگر هم تا پایان هفته در گنبدکاووس راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: با اضافه شدن این واحد صنعتی به جمع چهار واحد دیگر، این توانایی وجود دارد که روزانه ۵۰۰ هزار ماسک سه لایه در استان گلستان تولید شود البته تولید این تعداد ماسک در حالی انجام خواهد شد که بازار کشش داشته باشد.

وی ادامه داد: یک خط تولید ماسک‌های n۹۵ و n۹۹ در گلستان روزانه ۱۵ هزار ماسک تولید می‌کنند که این ماسک‌ها مخصوص کادر درمان هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در مورد تامین مواد اولیه برای تولید ماسک گفت: برای تامین مواد اولیه، واحدهای تولیدی را به وزارتخانه معرفی می‌کنیم، واحدهایی که مورد تائید وزارت بهداشت هستند به سازمان حمایت معرفی و پارچه‌های مورد نیاز برای تولید در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا تولید و با نرخ مصوب در داروخانه‌ها توزیع شوند.

طلوعیان تصریح کرد: در حال حاضر مشکل تامین پارچه وجود ندارد اما این پارچه‌ها با نرخ‌های مصوب به دست تمام تولید کننده‌های ماسک نمی‌رسد.

وی ادامه داد: به همین دلیل تفاهم نامه‌ای با تعزیرات و تولید کننده‌ها داشتیم تا سهمیه‌ای در اختیار واحدهای تولیدی قرار بگیرد و با نرخ مصوب هزار و ۶۰۰ تومان آنها را در فروشگاه‌های بزرگ توزیع و در دسترس مردم قرار دهیم.

وی یادآور شد: تولید کننده‌های صنفی هم بدنه ماسک را از واحدهای صنعتی می‌خرند و پس از دوختن بسته‌بندی می‌کنند، در این طرح با مدیریت بسیج اصناف ماسک با قیمت ارزان‌تر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

48 

کد خبر 1432550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =