سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی در باره قصاص نوید افکاری/ ظریف سفرش به آلمان را لغو کرد اما رسانه ها برعکس نوشتند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:ماجرای اعدام «نوید افکاری» این روزها به دستاویزی برای تمام کسانی تبدیل شده که چشم و گوش ‌بسته، هر انتقاد و اعتراضی به هر بخش از نظام و مسئولین را می‌پذیرند و خود نیز به بلندگوئی برای بازتاب دادن آن تبدیل می‌شوند.

این، یک بیماری است که متأسفانه کسی درصدد معالجه آن برنمی‌آید و این احتمال وجود دارد که ممکن است میزان سرایت آن در صورت ادامه این بی‌توجهی افزایش یابد.

راه معالجه این بیماری را باید از طریق شناخت دلیل پیدایش آن پیدا کرد. این بیماری خطرناک، از کاهش اعتماد به مسئولین در بخش‌های مختلف، ناشی شده است. در موارد زیادی به وعده‌ها عمل نشد، در مواردی به مردم خلاف گفته شد و در موارد زیادتری مسئولان بخش‌های مختلف علیه همدیگر موضع گرفتند و تبلیغ کردند. این مجموعه باضافه وجود دوگانگی‌هائی در گفتار و عمل موجب کاهش اعتماد مردم شده‌ و گوش‌ها برای شنیدن اخبار از بیگانگان تیز شدند.

قطعاً رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی نیز در پدید آمدن این بی‌اعتمادی سهم دارند. یکطرفه‌گوئی‌ها و یکطرفه‌نویسی‌ها، به راه انداختن جنگ میان جناح‌ها و فراهم ساختن هیزم برای شعله‌ور کردن آتش کینه نسبت به همدیگر از بلاهای خانمان‌سوز رسانه‌ای هستند و از مهم‌ترین عوامل کاهش اعتماد محسوب می‌شوند.


با اینکه تمام اسناد و مدارک نشان می‌دهند فرد اعدام شده مرتکب قتل گردیده و حکم اعدام حکمی قانونی و دقیق بوده، یک جریان منفی در خارج از کشور برای مظلوم جلوه دادن فرد اعدام شده به راه افتاده که تلاش می‌کند درست خلاف این واقعیت را به خورد افکار عمومی بدهد و در داخل نیز عده‌ای به ابزار تبلیغاتی این جریان تبدیل شده‌اند و به تحقق اهداف شوم عناصر پشت‌پرده آن کمک می‌کنند. در آلمان بعضی رسانه‌ها به دروغ، شخص اعدام شده را یک معترض جا زده‌اند، و همین دروغ منشأ تبلیغات جدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران شده است. وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در اعتراض به این جریان‌سازی مغرضانه، سفر خود به آلمان را لغو کرد ولی همان عناصر پشت‌پرده با وارونه جلوه دادن این واقعه، اینگونه تبلیغ می‌کنند که دولت آلمان این سفر را لغو کرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور دروغگو، شیاد و بازیگر آمریکا و همدستان صهیونیست او در بوق و کرنا دمیده‌اند که جمهوری اسلامی ایران یک معترض سیاسی را اعدام کرده است. رسوائی بقدری بالا گرفت که حتی ته‌مانده رژیم فاسد و مطرود پهلوی نیز ولگردی‌ها و هرزه‌گردی‌های خود را نیمه‌تمام گذاشت و به سراغ این موضوع آمد و حمایت خود را از شخص اعدام شده اعلام کرد!


هرچند همین حمایت‌ها به تنهائی برای شناخت ریشه پیدایش این جریان آلوده کافی است، ولی بدون آنکه به این نکته نیازی باشد اسناد و مدارک شفاف نشان می‌دهند قوه قضائیه یک قاتل را قصاص کرده و به خاطر اینکه در اجرای قانون به فشارها و تبلیغات انحرافی اعتنا نکرده باید مورد تحسین قرار گیرد. این درست است که در قوه قضائیه مشکلاتی وجود دارد که تا حدودی در کاهش اعتمادها مؤثر است، ولی این ضعف نباید موجب نادیده گرفته شدن اقدامات صحیح و قانونی این قوه شود. دشمنان ملت ایران در شرایطی که اهانت به پیامبر خدا و قرآن کریم را اقتضای آزادی جا می‌زنند، تلاش می‌کنند اجرای قانون درباره یک قاتل در ایران را زیر سؤال ببرند تا خود را از زیر سؤال خارج کنند و با خیال راحت نقشه‌های شوم استعماری و صهیونیستی خود در منطقه را پیاده نمایند. از دشمن، انتظاری غیر از این نیست ولی ما نباید بلندگوی دشمن باشیم.

1717

کد خبر 1432690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 31
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  220 6
  هه هه ههههه باشه
 • دلواپس IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  کاش به شود به جای اعدام از توان و نیروی این افراد بیشتر استفاده کرد، به عنوان مثال امثال افکاری را با حکم هایی مثل حبس ابد در زندان ها نگه داشت و از تخصص ورزشی آن ها در زمینه کمک و آموزش به دیگر مجرمان و امور عام المنفعه استفاده کرد.
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  عصبانی نباش. اولین بارشون نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود. اون احمق هایی هم که این حرف ها را باور می کنند یک لحظه فکر نمی کنند که چرا از میان اون همه مردم فقط نوید افکاری اعدام شد و بقیه سر کار و زندگی خودشان هستند. البته این بیماری عدم اطمینان مردم به حاکمیت و خصوصاً قوه قضاییه را باید جدی گرفت و آن را درمان کرد ولی شما عصبانی نشو.
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  258 8
  بنده فقط یک سوال از نویسنده این سرمقاله دارم. ایشان گفته اند: "با اینکه تمام اسناد و مدارک نشان می‌دهند فرد اعدام شده مرتکب قتل گردیده" کدام سند و مدرک؟
 • حامد IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  197 3
  ما میگیم ظریف لغو کرده، شمام بگین ظزیف لغو کرده. خوبیت نداره.
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  242 4
  با اینکه تمام اسناد و مدارک نشان می‌دهند فرد اعدام شده مرتکب قتل گردیده. خب چرا آنهمه اسناد و مدارك را منتشر نمي كنيد تا براي كسي شبهه پيش نيايد؟!!!
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  317 1
  اينكه ميگوييد اعتماد مردم به مسولين كاهش يافته نشان مي دهد در برجهاي عاج خود زندگي مي كنيد و هيچ ارتباطي با توده مردم نداريد. ...
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  189 1
  اقا جواد بهتر كه نرفت ميخواست به خبر نگاران چه بگه لبخند بزنه
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  204 3
  آقای مهاجری شما چرا؟ کدام شفافیت ؟ چرا دادگاه علنی نبود؟
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  209 1
  اعتماد ازدست رفته براحتی بر نمی گردد عملکرد ها هم طوری شده که انگار همه کارها ازروی لجاجت انجام می گیرد وگرنه ماهم می توانیم طوری عمل کنیم وسیاست مدار باشیم که درهر کاری آنقدر سروصدا وهیاهو وکمپین جهانی نباشد اینکه بگوییم گور پدر دنیا کارمادرست است مثل شوهرخواهر من میشود که پایش از دیابت قطع شده بود اما یواشکی مشت مشت قند می خورد وهیچ توصیه ای راهم گوش نمی کرد وخیلی زود هم مرد.
 • رضا IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  248 2
  باشه تو درست میگی. چون اسناد و مدارک رو دیدی. ما که ندیدیم. باشه تو خوبی.
 • ایرانی IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  234 0
  نظرنویسنده را به خبربعدی که راجع به اعدام دوتن ازاعضای باند برموداکه امروزصبح اجراشده جلب میکنم ... چراباوجودهمه شواهد واعترافات این حکم اونهم ازنه نفراعضای باندواینکه پرونده مربوط به سال 92بوده امروزبعدازهفت سال اجرا شدولی نویدافکاری باعجله ودرکمترازدوسال ....
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  0 23
  اگر اعتماد مردم به مسوولان افول کرده در عوض اعتماد مردم به ورزشکاران تغییری نکرده، دشمنان هم از همین زاویه مساله را مورد استفاده قرار داده اند، معرفی فرد خطاکار به عنوان یک ورزشکار و به این ترتیب برای او چهره ای محبوب درست کرده اند. خطای قوه قضائیه این است که به ابعاد اجتماعی اقدامات قضائی بی توجه است و از همین منظر هم ضربه خورده است.