معترضان تهدید به براندازی دولت الکاظمی کردند

ایسنا نوشت: تظاهرکنندگان در میدان الحبوبی در ذی قار مخالفت خود را با تغییرات إعمال شده توسط نخست وزیر عراق در پست‌های عالی در دولت اعلام و تاکید کردند که این اقدام برای دامن زدن به سهمیه‌بندی‌ها است.

به گزارش شفق نیوز، تظاهرکنندگان در میدان الحبوبی که مقر اعتراضات در استان ذی‌قار است، در بیانیه‌ای تهدید به براندازی دولت کردند.

در این بیانیه آمده است: بعد از آنکه ما موضعی بی‌طرفانه نسبت به زمان تشکیل دولت الکاظمی اتخاذ کردیم و روند تشکیل دولت را زیر نظر داشتیم و امید به خیر داشتیم، اما هرکس که از دامان احزاب فاسد خارج شود، او نیز شریکی برای آنها در برنامه‌های سهمیه‌ای‌شان است که این برنامه‌ها کاملاً از خواسته‌های انقلابیون و مردم عراق به دور است و ما از اینجا مخالفت خود را با این دولت اعلام می‌کنیم.

در این بیانیه تاکید شده است: الکاظمی باید آگاه باشد که اگر خون پاک شهدای ما و جانفشانی‌هایشان که به مدت یک سال کامل ادامه داشت، نبود، وی رویای این پست را هم نمی‌دید، به ویژه بعد از آنکه او بیانیه مرجعیت خردمند را که در آن بر خواسته‌های انقلابیون تاکید شده بود،‌ نادیده گرفت.

تظاهرکنندگان اعلام کردند: موضع ما به عنوان انقلابیون میدان السید الحبوبی برای برکناری دولت کنونی واضح و شفاف خواهد بود. همانند کاری که با نخست وزیر قبلی کردیم؛ حتی اگر این امر به هزینه جانمان تمام شود.

از زمان تشکیل دولت الکاظمی در مه گذشته، اقدامات گسترده‌ای در سطح تغییر مسئولان دولت به ویژه نیروهای امنیتی و مسئولان اداری انجام شده است.

311311

کد خبر 1432746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضا BG ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
    0 0
    الکاظمی مهره مهم امریکا وسعودی است مرد دوتابعیتی ضد مرجعیت همراه ویار مقتدای صدر خائن بله الکاظمی برنامه زیادی برای نابودی شیعیان واقعی دارد او از حزب العبادی خاین بود کسی که برای نوکری غرب دست پا میزد