ممنوعیت صدور پروانه ساختمانی املاک قولنامه‌ای در کرج

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر کرج از ممنوعیت صدور پروانه ساختمانی برای املاک قولنامه‌ای برابر با رأی صادره از سوی دیوان عدالت اداری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز  «فرج اله ایلیات» ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: برابر شکایت اداره کل بازرسی استان البرز به دیوان عدالت اداری و رأی صادره از سوی این نهاد، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای زمین‌های قولنامه‌ای ابطال شده است و شهرداری‌ها نمی‌توانند در این خصوص مثل روال گذشته عمل کنند.

عضو شورای پنجم شهر کرج افزود: در این راستا  تمام افرادی که قبل از صدور رأی ابطال نسبت به دریافت پروانه ساختمانی اقدام کرده و در حال ساخت بنا هستند، همچنین افرادی که تشکیل پرونده داده و با پرداخت حق سرانه نقشه ساخت آنها صادر شده است، دارای حقوق مکتسبه هستند و شهرداری‌ها باید به امور این افراد رسیدگی کنند.  

دبیر شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه از مناطق ۱۰ گانه شهرداری کرج از تاریخ ابطال مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری نباید پرونده جدیدی برای صدور پروانه ساختمانی در اراضی قولنامه‌ای مفتوح نمایند، بیان‌کرد: هرگونه رسیدگی به این درخواست‌ها و یا اقدام به صدور پروانه وجاهت قانونی ندارد و تخلف محسوب می‌شود. لذا این موضوع تا صدور بخشنامه یا تصمیم‌گیری و رأی جدید مسکوت می‌ماند.

وی با بیان اینکه ساخت و ساز در املاک قولنامه‌ای از گذشته تاکنون محل بحث حقوقی بوده است، تصریح کرد: امیدواریم با تسهیل صدور سند مالکیت برای این نوع اراضی، از حقوق مالکین آنها حمایت شود، در غیر این صورت نتیجه‌ای جز تشدید تفکیک غیرقانونی قطعه‌های بزرگ و ساخت و ساز غیرمجاز در قطعات با مساحت کمتر در بر نخواهد داشت.

48

کد خبر 1432990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =