رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیش از ۸۵ درصد مدارس گلستان/ فعالیت ۱۴ تیم نظارتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: با هدف نظارت بر استمرار حسن اجرای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ۱۴ تیم نظارتی در سطح مدارس استان گلستان فعال هستند.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : احسان گوهری‌راد با اشاره به نظارت مستمر بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس استان اظهارداشت: نظارت مستمر تیم‌های بهداشتی بر مدارس استان گلستان و بررسی اجرای سختگیرانه شیوه‌نامه‌های بهداشتی اولویت اصلی برای حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: تیم‌های بهداشتی نظارت بر رعایت اجرای سختگیرانه، پروتکل‌های بهداشتی با محوریت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کووید-۱۹ برای حفظ سلامت دانش‌آموزان از اولویت‌های مهم این حوزه در استان است.

وی اظهار داشت: بازدید از مدارس استان توسط تیم‌های تخصصی متشکل از کارکنان آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها، مراقبین سلامت، کارشناسان بهداشت مدارس، کارشناسان تغذیه و بهداشت محیط، از زمان بازگشایی به صورت روزانه براساس لیست ارسالی دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.

گوهری‌راد گفت: مدیران مدارس براساس پروتکل‌های بهداشتی ارسالی باید در جهت آموزش گندزدایی به کارکنان مدرسه، نصب پوسترهای آموزشی و خودمراقبتی، شستشو و گندزدایی سرویس‌های بهداشتی و آبخوری و کلیه سطوح قابل دسترسی دانش‌آموزان، معلمان و عوامل اجرایی، ضرورت استفاده از ماسک در فضای آموزشی، رعایت فاصله‌گذاری و اصول ایمنی در کلاس‌ها، راهروها و حیاط آموزشگاه، وجودآب آشامیدنی سالم استاندارد، صابون و مایع دستشویی در سرویس بهداشتی به مدارس و ضرورت استفاده از ماسک در فضای آموزشی توسط همکار و دانش آموزان، اقدام کنند.

وی افزود: با هدف نظارت بر استمرار حسن اجرای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ۱۴ تیم نظارتی و بازرسی در سطح مدارس استان گلستان فعال هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان یادآور شد: علاوه بر تیم تخصصی و راهبرهای آموزشی نیز پس از آموزش‌های تخصصی، در این بازدیدها همکاری لازم را داشته و براساس بررسی ناظران، بیش از ۸۵ درصد مدارس، در اجرای پروتکل‌های بهداشتی خوب ارزیابی می‌شوند.

48

کد خبر 1433344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =