افزایش شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۱۱۲ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۱۲ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان گزارش شده است تا تعداد مرگ‌های ناشی از کرونا در استان در ۲۴ساعت گذشته به ۱۱۲ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛
 دکتر پرویز یزدانپناه افزود: ۲۶۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۰۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی گفت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۸۷۳ مورد گزارش شده است.
دکتر یزدانپناه بیان کرد: از ۲۸۳ نمونه دریافت شده از بیماران، متاسفانه درصد بالایی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شدند.
وی ادامه داد: بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد (۵۷ درصد)، کهگیلویه (۱۸ درصد)، گچساران (۸ درصد) و سایر شهرستان‌ها (۱۷ درصد) بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، دست‌ها را به هیچ‌وجه به صورت خود نزنند، فاصله دو متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و در یک‌کلام کرونا را جدی بگیرند.
وی یادآور شد: ما مجبور به ادامه زندگی با کرونا و تحمل آن تا زمان کنترل بیماری هستیم، باید روزمرگی خود را همراه با دستورالعمل‌های بهداشتی به نحوی ادامه دهیم که به اطرافیانمان آسیبی وارد نکنیم.

46

کد خبر 1433443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =