تقویت حوزه‌های فرهنگ و کتاب‌خوانی بر رفتار شهروندی تأثیرگذار است

سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار تقویت حوزه‌های فرهنگ و کتاب‌خوانی را بر رفتار شهروندی تأثیرگذار دانست و گفت: باید از تمام پتانسیل و ظرفیت‌ها به‌ویژه فرهیختگان در ارتقاء فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، سعید متقی، سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار به همراه علی همتی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان گرمسار و حسن نورمحمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به‌منظور گفتگو با کتابداران و بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی بازدید کردند.
سعید متقی سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار ضمن بیان اینکه توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در پیشرفت جامعه مؤثر است بیان داشت: مطالعه موجب آگاهی و پیشرفت افراد در مراحل کاری وزندگی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ مطالعه به عزم همگانی نیاز دارد اظهار داشت: باید از تمام پتانسیل و ظرفیت‌ها به‌ویژه فرهیختگان در ارتقاء فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده کنیم.
 متقی گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی بایستی برای حفظ، نگهداری، توسعه و بروز رسانی کتابخانه‌های موجود تلاش کرد.
 سرپرست فرمانداری شهرستان گرمسار با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های های عمومی شهدا و استاد مطهری این شهر از موقعیت مکانی خوبی برخوردار هستند عنوان کرد: بایستی توسعه و تجهیز این کتابخانه‌ها در اولویت قرار گیرد.
 متقی احداث یک کتابخانه استاندارد در شهر گرمسار را ضروری دانست و گفت: امیدواریم در صورت جانمایی زمین و حمایت و همکاری مسئولان، شهروندان گرمساری و استفاده از ظرفیت انجمن خیرین کتابخانه ساز گام‌های مؤثری را جهت احداث کتابخانه استاندارد برداریم.
 در ادامه حسن نورمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گرمسار نیز با اشاره به این مطلب که پنج باب کتابخانه عمومی مشارکتی با زیر بنایی معادل یک هزارو ۸۲۰ مترمربع در شهر گرمسار وجود دارد افزود: ۹۸ هزارو ۳۴۲ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این شهر وجود دارد.
 وی از عضویت چهار هزارو ۴۱ شهروند گرمساری در این کتابخانه‌ها خبر داد و اظهار داشت: نداشتن فضای مناسب و کافی برای توسعه بخش‌های مختلف در کتابخانه‌ها، کمبود کتاب به‌ویژه در بخش کودک و نوجوان و قدمت بالای ساختمان کتابخانه‌ها از مهم‌ترین مشکلات این مکان‌های فرهنگی  است.

46

کد خبر 1433503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =