ربیعی: باید ظلم آمریکا به واسطه تحریم ها را به مردم گفت/ برخی خود زنی می‌کنند

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به نقش تحریم‌ها در برخی نارسایی‌ها، گفت: رسانه‌ها شرایط کشور و نقش تحریم‌ها را به درستی برای مردم تبیین کنند.

گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان اصفهان با اشاره به سال پایانی دولت گفت: باید ظلم آمریکا که به واسطه تحریم‌ها به مردم روا شده است را به مردم گفت ولی متاسفانه برخی خود زنی می‌کنند.

وی با اشاره به دشواری‌های دولت، خاطر نشان کرد: امروز کشور در شرایط کرونایی تحریم‌ها قرار دارد و این مساله وضعیت منحصر به فردی را بوجود آورده است و  از سوی دیگر داده‌های بین نسلی بسیار بالا و انتظار جوان امروزی از زندگی بسیار متفاوت است.

سخنگوی دولت به نقش جبهه رسانه‌ای دشمن برای بزرگ‌نمایی مشکلات داخلی اشاره کرد و افزود: دشمن تلاش می‌کند با تسلط بر رسانه‌ها افکار عمومی را مدیریت کند.

وی با اشاره به برخی تولیدات رسانه‌های بیگانه و همپوشانی و همراهی آنها در یک جبهه واحد، تاکید کرد: امروز یک عملیات روانی سنگین، افکار و باورهای مردم را هدف قرار داده است.

ربیعی گفت: متاسفانه دشمن در صدد نمایش فلاکت مردم است و برخی تعابیر نادرست در خصوص دولت و فلاکت ‌خوانی زمینه بهره‌برداری دشمن را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: دولت این سال را سال پایانی نمی‌داند بلکه پایانه ورود به قرن جدید است به این معنا که باید کاری کنیم که هر دولتی از هر جریانی بر سر کار آمد، بتواند فعالیت‌ها را ادامه دهند.

ربیعی خاطر نشان کرد: یک سال آینده فرصتی است تا در کنار تبیین علل برخی نارسایی‌ها، خدمات دولت به مردم ارائه شود و لذا باید  گفتگوها را افزایش داد و دستاوردها به مردم گزارش شود.

وی به ضرورت حضور مسوولان در رسانه و مطبوعات اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی به مردم باید به صورت ملموس و محسوس باشد زیرا برغم تلاش‌های صورت گرفته در حوزه زیرساختی مردم باید تاثیرات افتتاح‌ طرح‌ها را که به همت متخصصان و دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد را مشاهده کنند و بسنده کردن به بیان افتتاحیه‌ها و مشاهده نشدن اثرات آن در جامعه تاثیر لازم را ندارد.

سخنگوی دولت با اشاره به نقش برجسته شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها، افزود: اجرای سیاست‌های کلان دولت باید در استان‌ها مورد توجه قرار گیرد چرا که مردم باید یک صدای واحد را از دولت بشنوند و مهمترین استراتژی اطلاع‌رسانی استان‌ها ایجاد امید در جامعه است.

سخنگوی دولت امروز به منظور شرکت در جلسه شورای اطلاع رسانی و نیز نشست با روسای احزاب به  استان اصفهان سفر کرد.

۱۷۲۱۵

کد خبر 1433647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =