کاهش ۸درصدی ورود متهمان به زندان‌های قزوین

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: با تهمیدات اندیشیده ‌شده توسط دستگاه قضایی میزان ورودی افراد به زندان‌های قزوین ۸درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدقاسمی، دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در خصوص کاهش تعداد احکام حبس گفت: این مهم  رویکرد اصلی قوه قضائیه در دوره ریاست جدید این قوه است که با تهمیدات اندیشیده‌شده و اجراشده توسط دستگاه قضائی میزان ورودی افراد به زندان‌های قزوین ۸درصد کاهش پیدا کرده که طبعاً از جمعیت حاضر در زندان‌های استان نیز به همین نسبت کم شده است.
قاسمی با اشاره به اجرای طرح پالایش زندانیان خطرناک از بی‌خطر در دادگستری استان قزوین گفت: دستگاه قضایی در قرارهای تامین‌ و ضمانت‌هایی که از متهمان باید اخذ شود،  دقت نظر داشته باشند.
او با بیان اینکه طبق دستور رییس قوه قضاییه رسیدگی به مسئله صدور قرار تامین برای متهم محدود به وقت اداری نمی‌شود، بیان کرد: چنانچه قرار وثیقه‌ای صادر ‌شود، حتی بعد از پایان وقت اداری نیز باید کارشناس دادگستری و اداره ثبت در کنار قاضی باشند تا از ورود فردی که تامین لازم را ارائه می نماید به زندان جلوگیری شود. 
او اعطای مرخصی‌های فوق‌العاده به زندانیان در دوران شیوع کرونا را از دیگر تسهیلات دستگاه قضایی برای این افراد دانست و ادامه داد: بخشی از افرادی که در زندان هستند و ممکن است قسمتی از محکومیت‌هایشان را تحمل کرده باشند، به هرحال با تاثیرات روحی و روانی زندان دست به گریبان هستند که این افراد تحت مشاوره‌های روان‌شناس برای بازپروری روحی قرار می‌گیرند.

46

کد خبر 1434542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =