بهره‌برداری از ۵ کلکتور جمع‌آوری روان آب‌های سطحی کرج

پنج کلکتور جمع‌آوری روان آب‌های سطحی کرج به طول ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر با هدف رفع آبگرفتگی‌های سطح شهر در کوتاه ترین زمان ممکن، افزایش امنیت شهر و تسهیل در تردد شهروندان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین از البرز ؛ علی کمالی‌زاده در آیین بهره‌برداری از کلکتورهای جمع‌آوری روان آب‌های سطحی در سیزدهمین هفته از شنبه‌های جهادی، اظهار داشت: کلکتور آب‌های سطحی یکی از پروژه‌های مهم شهری است که شهروندان از اهمیتِ آن کمتر آگاه هستند.

وی با اشاره به شیب ملایم شمال شرقی به سمت جنوب غربی کرج، گفت: این یکی از مزایای این کلانشهر است چرا که سخت‌ترین و شدیدترین آب گرفتگی‌ها را می‌شود در مدت زمانِ کوتاهی برطرف کرد.

وی رفع آبگرفتگی در کمترین زمان ممکن را با توجه به اهمیت تردد آسان شهروندان در روزهای بارانی ضروری دانست و ضمن اشاره به تغییر اقلیم، افزود: بارش‌هایی که در سال‌های گذشته طی چند روز اتفاق می‌افتاد امروز ممکن است در یک روز و ظرف چند دقیقه و البته با شدت بیشتری خود را نشان دهد که این موضوع امنیتِ شهر را با چالش مواجه می‌کند.

کمالی‌زاده ادامه داد: بر همین اساس مجموعه مدیریت شهری اقدام به تامین و اختصاص بودجه جهت احداث کلکتور آب‌های سطحی با تعداد بالا کرده است.

شهردار کرج افزود: احداث پنج کلکتور در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته که امروز به بهره‌برداری رسید.

به گفته این مسئول؛ برای تاب‌آوری بیشتر کلانشهر کرج به موازات کلکتورها، چاه‌های جذبی نیز در حال احداث هستند.

کمالی‌زاده در ادامه به پیشرفت پروژه‌های عمرانی این کلانشهر نیز پرداخت و یادآور شد: طرح‌های زیادی به پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد رسیده و یا در صف بهره‌برداری در شنبه‌های جهادی هستند.
 

۴۸

کد خبر 1434595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =