ترکاشوند: رویکرد اقتصاد مقاومتی در مدیریت شهری توسعه شهر را با صرف کمترین هزینه به دنبال دارد

شهردار کرج بر ضرورت رشد و توسعه مناطق شهری با نگاه ویژّه به مبحث اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و مدیریت جهادی بر اساس اقتصاد مقاومتی را موجب اجرایی شدن پروژه های عمرانی و ارائه خدمات مطلوب به شهر و شهروندان با بازدهی بالا و صرف کمترین هزینه دانست.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند شهردار کرج به همراه حمیدرضا ابوالحسنی، رئیس شورای اسلامی شهرستان کرج و علی اصغر کمالی زاده، معاون فنی و عمرانی شهرداری این کلانشهر در منطقه 11 حضور یافتند و از نزدیک در جریان روند فعالیت های عمرانی و خدماتی منطقه مذکور قرار گرفتند.

در این بازدید پروژه ساختمان اداری منطقه 11 شهرداری کرج، عملیات اجرایی ایجاد رمپ خروجی بلوار خلج آباد و دسترسی مستقیم به مسیر شرق به غرب اتوبان تهران کرج، پروژه تعریض کمربندی حصار و طرح های بازگشایی معابر و کاهش ترافیک ورودی و خروجی شهر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

شهردار کرج طی بازدید از پروژه احداث ساختمان اداری منطقه، روند اجرای پروژه را رضایت بخش دانست و سرعت مراحل ساخت و تجهیز ساختمان تا کنون را مطلوب ارزیابی کرد و خواستار بهره برداری از آن در فصل جاری شد.

ترکاشوند بر رشد و توسعه شهری در منطقه 11 شهرداری کرج تاکید کرد و این رویه را طی سالهای اخیر با توجه به اقدامات مهمی که در منطقه صورت گرفته مثبت ارزیابی کرد.

این مسئول ارشد شهری گفت: این منطقه در حال توسعه به یک ساختمان اداری مناسب و در شأن شهروندان نیاز دارد که مسئولان و کارکنان با استقرار در ساختمان جدید بتوانند خدمات مطلوبی را به شهروندان در فضای مناسب و با استفاده از تجهیزات و سیستمهای استاندارد و به روز ارائه کنند.

در ادامه شهردار کلانشهر کرج با تقدیر از اقدامات منطقه 11 شهرداری این کلانشهر بیان کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است، اجرای چنین طرح هایی با بازدهی بالا و صرف کمترین هزینه، نوید بخش این است که با مدیریت جهادی ضمن ارائه خدمات روزمره به شهروندان، اجرای پروژه های عمرانی بدون توقف ادامه یابد و در آینده نیز شاهد روند مثبت توسعه در منطقه و به تبع آن شهر کرج باشیم.

وی، گره گشایی ترافیکی پس از بهره برداری از رمپ خروجی بلوار خلج آباد را بسیار مؤثر پیش بینی کرد و از زحمات مدیر و کارکنان منطقه 11 شهرداری کرج در رفع مشکلات مردم تقدیر و تشکر کرد.

طرح تعریض کمربندی خط 4 حصار نیز از دیگر پروژه هایی بود که توسط شهردار کرج در معرض بازدید قرار گرفت، همچنین با حضور در محل کارگاه پروژه، عملیات تعریض محدوده منتهی به دره حصار رصد شد.

ترکاشوند در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن ارائه نکات کارشناسی و فنی، از اقدامات حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج در اجرای طرح تعریض و چهار باندی کردن معبر حصار تقدیر و کار جداسازی مسیرهای رفت و برگشت از طریق نصب نیوجرسی و احداث رفیوژ میانی که توسط منطقه 11 شهرداری این کلانشهر انجام شد را در راستای افزایش ضریب ایمنی خودروها و کاهش تصادفات شدید و تلفات جانی و همچنین نظم بخشیدن به تردد رانندگان بسیار ارزشمند توصیف کرد.

همچنین در بازدید از ساختمان اداری حمیدرضا ابوالحسنی، رئیس شورای اسلامی شهرستان کرج، ضمن تقدیر از تلاشها و پیگیری های معاونت فنی و عمرانی ستاد مرکز و منطقه11 شهرداری این کلانشهر، نقطه نظراتی را در خصوص طراحی ساختمان بیان کرد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز در خصوص نحوه اجرای پروژه و مراحل آن توضیحات لازم را ارائه کرد و گفت: در صورت تأمین منابع مالی و مساعدت مدیریت شهری کرج، ساختمان اداری این منطقه در موعد مقرر به بهره برداری می رسد.

در ادامه، عملیات اجرایی ایجاد رمپ خروجی بلوار خلج آباد به اتوبان مورد بازدید شهردار کرج و همراهان قرار گرفت و مدیر منطقه نیز توضیحات لازم در خصوص این طرح که توسط اداره ترافیک منطقه 11 شهرداری کرج اجرایی می شود را ارائه داد.

مهدی فاطمی در تشریح پروژه دسترسی مستقیم از بلوار شهید مدرس (خلج آباد) به مسیر شرق به غرب اتوبان تهران کرج گفت: با مطالعات کارشناسی و بررسی گزینه های متعدد، پیشنهاد اجرای طرح حاضر از لحاظ فنی و ترافیکی تأیید شد و پس از کسب مجوزهای لازم از دستگاه های ذیربط، در نیمه دوم اسفند ماه سال 94 عملیات اجرایی آن آغاز شد که در حال حاضر نیز به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی رسیده است.

فاطمی افزود: اجرای پروژه دسترسی مستقیم به بلوار شهید مدرس با گزینه عبور از زیر پلی که جاده مخصوص را به اتوبان متصل کرده، علاوه بر تسریع در روند رفع معضل شهروندان و کاهش زمان اجرای این طرح عمرانی، هزینه های اجرا را تا 90 درصد کاهش داده است و این پروژه با صرف حداکثر 10 درصد هزینه اجرایی می شود.

در پایان نیز طرح مطالعاتی پیشنهاد شده اتصال منطقه 10 به منطقه 11 شهرداری کرج با احداث پلی از روی رودخانه کرج که در کاهش ترافیک میدان شهید سلطانی و محدوده پل فردیس تا پل کلاک مؤثر خواهد بود، طرح اولیه ایجاد لوپ گردش مسیر از لاین شمال به جنوب بلوار شورا به پل حامی و بلوار خلج آباد با هدف رفع کلی ترافیک در مسیر های منتهی به میدان امام (ره) در مرکز شهر مورد بررسی قرار گرفت و از سوی شهردار این کلانشهر تایید شد.

 

کد خبر 524547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =