افزایش ۹۵۰۰ برابری پهنای باند دانشگاه یاسوج

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بهره برداری از افزایش پهنای باند دانشگاه یاسوج اتصال این دانشگاه به شبکه ابررایانش ملی امکان پذیر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، جواد غلام پور ضمن اشاره به اینکه اتصال به طرح شبکه ابررایانش ملی نیازمند تجهیزات به روز و ارتقا یافته است افزود: دانشگاه یاسوج اولین دانشگاه جنوب کشور است که از پهنای باند بیش از ۱۱ گیگابایت برخوردار شده و با تقویت زیرساختها امکان افزایش پهنای باند تا ۱۰۰ گیگ نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در سند چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری با جایگاه اول علمی و فناوری در منطقه هدفگذاری شده است، بر اهمیت ایجاد و بهبود زیرساخت ها در رسیدن به این جایگاه تاکید کرد و اظهارکرد: با بهره برداری از این طرح و افزایش پهنای باند دانشگاه یاسوج به ۱۱.۲ گیگابایت، شاهد افزایش ۹۵۰۰ برابری پهنای باند نسبت به سال ۹۷ هستیم.

مدیرکل ارتباطات استان تصریح کرد: با راه اندازی شبکه ابر رایانش ملی قدرت محاسبات دانشگاه‌ ها ارتقا می ‌یابد و امید است با اقدامات انجام شده و تقویت زیرساخت ها شاهد اتصال دانشگاه یاسوج به این شبکه باشیم.

غلام پور با اشاره به اینکه مسیر توسعه و پیشرفت از دانشگاه می گذرد گفت: دانشگاه با تربیت نیروهای متخصص و پیشرو قدم خود را در راه رشد و توسعه جامعه بر می دارد اما پیش از آن وظیفه ما به عنوان دستگاه های دولتی این است که در جهت فراهم کردن بستر و بهبود زیرساخت های آموزشی به روز از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

مدیرکل ICT استان در خصوص افزایش پهنای باند دانشکده های اقماری دانشگاه یاسوج افزود: کار مطالعات افزایش پهنای باند و فیبرنوری دو دانشکده نفت و گاز گچساران و صنعت و معدن چرام نیز شروع شده و امیدواریم در مدت زمان کوتاهی انجام شود.

46

کد خبر 1434661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =