پشیمان ها؛ از سعید راد و مرجانه گلچین تا سام درخشانی

مشرق نوشت: سعید راد در گفت‌وگویی که با برنامه رادیویی «صحنه» داشته، از بازی در سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی ابراز پشیمانی کرده است. او همچنین به انتخاب نامناسب بازیگران سریال و افزایش قسمت‌های آن با اهداف تجاری انتقادهای تند و صریحی داشته است.

نظر منفی او درباره سریال بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت و منوچهر هادی هم با عذرخواهی از او، به این موضوع واکنش نشان داد.

به بهانه این اتفاق، نگاهی داریم به بازیگرانی که بازی در یک سریال، تجربه‌ای ناخوشایند و پشیمانی برای آن‌ها به جا گذاشته است و نظرشان در این باره را علنی کرده‌اند.

سعید راد/ دل

سعید راد در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «صحنه» ابتدا درباره پشیمانی از بازی در سریال «دل» صحبت کرده و گفته است: «این کار راضی‌کننده نبود. چون سناریو را کامل نخوانده بودم و پنج صفحه، ۱۰ صفحه در اختیار من قرار می‌دادند. حتی زمانی موردی پیش آمد به من گفتند سناریو را می‌خواندی!» او در ادامه توضیح داده که به دلیل تعهدی که داشته از بازی در سریال انصراف نداده است. سعید راد همچنین از انتخاب اشتباه حامد بهداد و ساره بیات برای ایفای نقش «آرش» و «رستا» انتقاد کرده و گفته است: «چهره حامد بهداد و ساره بیات برای این طور نقش‌ها ساخته نشده‌اند. چون آن‌قدر افسرده، غم‌بار و سن بالا هستند.» او در بخش پایانی صحبت‌های خود نیز به افزایش تعداد قسمت‌های سریال هم اشاره کرد و توضیح داد: «اوایل قدری خواستم با طرح و اصول خودم پیش بروم، اما دیدم فضا این طوری نیست. می‌خواهند زود بگیرند و تمام کنند؛ ۲۰ قسمت را ۳۰ قسمت و ۳۰ قسمت را ۴۰ قسمت کنند و حتی اگر یک مقدار جا داشت ۵۰ قسمت هم سریال را درمی‌آورند. چون مردم مهم نیستند و می‌خواهند تجارت کنند.» منوچهر هادی در اینستاگرام به صحبت‌های او واکنش نشان داد و در بخشی از این پست نوشت: «اگر به هر دلیلی این همکاری به سلیقه شما خوش نیامده و خاطر زیبای شما را آزرده، من تمام‌قد به احترام شما، مهربانی‌هایت و سابقه درخشانت در حوزه بازیگری می‌ایستم و فقط به خاطرات خوبی که در پشت صحنه با شما داشتم فکر می‌کنم.»

صفا آقاجانی/ ستایش 3

صفا آقاجانی جزو بازیگران جدیدی بود که به فصل دوم سریال «ستایش» ساخته سعید سلطانی اضافه شد.او دراین مجموعه یکی از نقش‌های فرعی یعنی نقش مادر«محسن» با بازی امیرمحمد زند را ایفا می‌کرد و در فصل سوم هم حضور کمرنگی داشت. او سال 97 در گفت‌وگویی از حضور کوتاهش در فصل 3 گلایه کرد و گفت که قرار بوده شخصیت او نقش مهمی در سریال داشته باشد و یکی از شخصیت‌های اصلی باشد، اما تغییراتی اتفاق افتاد که نقش او بسیار کوتاه شد. آقاجانی دلیل انصراف ندادن از بازی در سریال را اخلاق حرفه‌ای و تعهدی که به کار داشته اعلام کرده است.

لیلا حاتمی/ نهنگ آبی

لیلا حاتمی یکی از این بازیگران است که در اولین تجربه حضور در نمایش خانگی، با سریال «نهنگ آبی» شکست خورد. شاید اگر این اولین سریال حاتمی نبود، تحمل شکست کمی آسان‌تر می‌شد، اما او از بازی در این سریال به کارگردانی فریدون جیرانی تا حدی ناراضی بود که تصمیم گرفت از بازی در سریال انصراف دهد. حذف کاراکتر «آناهیتا» با گم‌وگور شدن این شخصیت در قصه اتفاق افتاد. علت اصلی نارضایتی لیلا حاتمی، برآورده نشدن انتظارات او از نقشی که برعهده داشته بوده و طبق گفته لیلا حاتمی وعده‌هایی که برای پرداخت بیشتر شخصیت به این بازیگر داده شده بود نیز هرگز عملی نشد.

سام درخشانی/ ماتادور

سام درخشانی با سریال پلیسی «ماتادور»، تجربه نارضایتی از اثری را که در آن بازی کرده از سر گذرانده است. او که در این سریال نقش یک شخصیت پلیس را بازی کرده بود، سال 92 در گفت‌وگویی، به طور مفصل از این سریال انتقاد کرد و گفت آماده نبودن فیلمنامه ضربه بزرگی به آن زد. او در توضیح علت پشیمانی‌اش از بازی در این سریال گفته است که قصه با شخصیت‌های منفی پیش می‌رفته، کاراکترهای پلیس نقش تاثیرگذاری در داستان نداشتند و بعضی اتفاقات داستان منطقی نبوده است. در نهایت تصمیم می‌گیرد از سریال کناره‌گیری کند، بنابراین پیشنهاد می‌دهد که در بخشی از قصه کاراکتر او شهید و این شخصیت از قصه حذف شود که این پیشنهاد عملی می‌شود و شاهد حضور «مسیح احدی» در سریال بودیم.

بهرام رادان/ رقص روی شیشه

برخلاف دیگر بازیگران این فهرست، علت پشیمانی بهرام رادان از بازی در سریال «رقص روی شیشه» ساخته مهدی گلستانه، مربوط به مسائل مالی است. این بازیگر که به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در پروژه حضور داشت، پس از پرداخت نشدن دستمزد بازیگران و اختلاف بر سر مسائل مالی، تصمیم می‌گیرد از بازی در این مجموعه کناره‌گیری کند. علاوه بر او امیر آقایی نیز از ادامه حضور در سریال انصراف داد. از آن جایی که این بازیگران جزو نقش‌های اصلی سریال بودند، «رقص روی شیشه» ناتمام ماند و پس از توزیع قسمت 12 ادامه سریال از طریق نریشن روایت شد و این مجموعه به پایان رسید و البته شکست بزرگی را در کارنامه رادان به جا گذاشت.

لیندا کیانی/ پرستاران

لیندا کیانی سال 97 در برنامه «من و شما»، از بازی در سریال «پرستاران» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی به شدت اظهار پشیمانی کرد. او دلیل نارضایتی خود از بازی در این سریال را مربوط به فضایی که در پشت صحنه کار وجود داشت اعلام کرد و گفت در پشت صحنه این سریال فضای دیکتاتوری وجود داشت و همه چیز در آن سریال شکل کارمندی داشته که تحمل این فضا برای او سخت بوده و «پرستاران» را به تجربه‌ای تلخ در کارنامه او تبدیل کرده است. سریال «پرستاران» سال 95 از شبکه یک روی آنتن رفت و مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت.

مرجانه گلچین/ آرماندو

مرجانه گلچین هم مانند سعید راد، تا اندازه‌ای از بازی در یکی از سریال‌ها به نام «آرماندو» احساس پشیمانی کرده که ترجیح داده است اصلا سریال را نبیند. او در ویژه‌برنامه «چشم روشنی» که از شبکه یک پخش می‌شد، این موضوع را اعلام کرد و درباره علت نارضایتی‌اش توضیح داد که توقعاتش از این مجموعه برآورده نشده است. مرجانه گلچین در آن برنامه توضیح داد که ایده سریال یعنی قصه‌ای درباره آرزوهای سیاهی‌لشکرها در دنیای سینما را دوست داشته، اما به خوبی به این موضوع پرداخته نشده است، تغییرات شخصیت‌ها نیز غیرمنطقی بوده و تناقض داشته‌اند.

حدیث میرامینی/ ستایش 2

حدیث میرامینی یکی دیگر از بازیگران سریال «ستایش» است که از بازی در این مجموعه پشیمان شده است.این بازیگر سال 93 در گفت‌وگویی، بازی در فصل دوم سریال «ستایش» ساخته سعید سلطانی را یک اشتباه دانست. او نیز مانند بسیاری از هنرمندانی که تجربه پشیمانی از حضور در اثری را داشته‌اند، اشکال کار را متوجه کامل نبودن فیلمنامه در آغاز تصویر برداری سریال دانسته و گفته است که شخصیت «نازگل» در قسمت‌های اول قصه شخصیت جذاب‌تری داشت، اما در ادامه این کاراکتر کمرنگ می‌شود و به آن پرداخته نمی‌شود. طبق گفته این بازیگر گفت‌وگو با نویسنده و تهیه‌کننده سریال هم دردی را دوا نکرد و وعده‌ها عملی نشد، به این ترتیب بازی در این سریال برای او، تبدیل به تجربه‌ای منفی شد.

23302
کد خبر 1434701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 19
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • عبدالکریم IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  11 82
  آقای راد بهتر است از بازی در فیلم های دوران نگون بخت طاغوت اظهار ندامت کنند
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  39 11
  این که ناله نداره مگر قراره در هر سریال چندین کاراکتر نقش اول داشته باشند؟
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  3 1
  در واقع با توجه به وضعیت کساد برخی از این بازیگران که نام بردید ، مصداق ضرب المثل نمک خوردن و نمکدان شکستن ، است
 • اکبری IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  سلام اول حواسشون رو جمع کنن تا بعد پشیمون نشن ما بیچاره ها که مجبوریم هر چرت وپرتی رو نگاه کنیم
  • حسین IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
   6 0
   این آقا قدیم هم از فیلم ها بد میگفت از هر فیلمی یه اشکال میگیره ولی حرف درست هم میزنه الکی نت حروم میکنیم که یه فیلم چرت وپرت نگاه میکنیم
  • نانا IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
   12 0
   نبین خب ،مگه زورت کردن،من دو قسمت دل رو دیدم حالم به هم خورد دیگه ندیدم
 • رضا IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  5 0
  خوب شد ک خانم حدیث میرامینی عوض شد اصلا خوب بازی نمیکنه مصنوعی بازی میکنه بازیگری ک فصل بعد بجاش بازی کرد خیلی بهتر بود
 • موسی IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  1 1
  چرا تو فیلم چیزی نگفتی حالا پولتو گرفتین حرف میزنین چرا الان میگین چرا اون موقع نه.مردم بهوش باشین ازین سلبریتی ها
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  1 0
  بهمن که اسم این فیلمو رو جز ستایش نشنیده بودم
 • منتقد IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  6 3
  متاسفانه سریال های ایرانی فقط دنبال تابو شکنی و هنجار شکنی و تجارت هستند و هیچ پیام و محتوایی نمیبینید. در حالی که شما حتی در انمیشن های خارجی که می‌بینید به پیام و نکته آموزشی و اخلاقی می‌رسید.
 • سعید DE ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  4 0
  سلام. این هم طنز روزگار است که امثال سام درخشانی و پوریا پورسرخ که در سینمای ایران سوتفاهم هستند تنها برای ابراز وجود حرفی میزنند و از کاری ایراد می گیرند که هرچقدر هم مشکل داشته باشد از سطح بازیگری آنها بالاتر است.
  • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
   0 0
   بسیار زیبا و درست گفتید
 • سحربانو IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  3 1
  همه ش رو غیر ماتادور و پرستاران موافقم. دل افتضاح بود. اما پرستاران خیلی مورد استقبال قرار گرفت. همه دوستان و آشنایان من دوستش داشتند. ماتادور هم محض اطلاع سینمایی بودا! سریال نبود! نسبتا جالب بود ولی جا داشت بهتر شه. آرماندو ضعیف و چرت بود. رقص روی شیشه افتضاح. ستایش دو هم معمولی. نهنگ آبی هم اگه از اواسط قصه اگه خرابش نمی کردن خیلی باحال میشد. حیف!
 • مرجان IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  2 4
  سعید راد مثل ادم کوکی بازی میکنه شق وترق واتو‌کشیده واصلا تو هیچ کدوم از نقش هاییکه بازی کرد اصلا خوب نبود چه قبل انقلاب چه الان....خیلی خیلی خیلی مصنوعی بازی میکنه اصلا نباید بازی داشته باشه تو سریالها چون باعث میشه کل ببیننده از بازیش زده بشه ..شایدم کارگردانم پشیمون شده از انتخاب ایشون
 • کیایی IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  7 2
  گذشته از بحث ضربه هایی که به فرهنگ جامعه زده میشه، من در خواست می کنم این عزیزان که از بازیشون پشیمونن درآمد حاصل رو به خیریه ها تقدیم کنن تا اخلاص کلامشون کاملا مشخص بشه و ما بدونیم که از ته قلب پشیمونن
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  10 1
  سعید راد هنرمند بزرگی است. اگر انتقادی داشته از روی دلسوزی بوده نه از دشمنی یا حسادت رها کردن تماشای این سریال در بین مخاطبان گواه صدق گفتار ایشان است.دفاع دور از منطق خانم یکتا بیشتر به ضرر همسرش می‌شود.
 • ما IR ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  3 1
  صدا و سیما تمام تلاشش رو داره می‌کنه نمایش خانگی رو هم بگیره و مثل سریالهای تلویزیونی خرابش کنه . خواهشاً دست از سر سریالهای تلویزیونی بردارید اینو دیگه از ما نگیرید
 • مهرنوش IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  3 5
  بسیار سریال چرتی بود و آقای راد هم بازیش افتضاح بود. کلا سریالای ایرانی همشون چرتن فقط شهرزاد بد نبود
 • عبدلی IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  3 1
  ‌آقای راد درمورد انتخاب حامد بهداد و ساره بیات گل گفتن . چون خودم قسمت دوم دل دیدم با خودم گفتم ای کاش به جای بهداد امیر حسین آرمان و به جای ساره پریناز ایزدنیا یا بهاره کیان افشار میزاشتن . و تعداد قسمت ها ۲۵ تا بود