ادعای تازه آمریکا درباره اعمال تحریم‌ها علیه ایران

ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که کشورهای اروپایی با آمریکا در رابطه با آنچه که او ''خطر منطقه‌ای ایران'' خواند، هم نظر هستند.

 ساموئل وربر، سخنگوی منطقه ای وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با الجزیره مدعی شد: واشنگتن و کشورهای اروپایی در رابطه با خطری که ایران برای منطقه ایجاد می کند، اتفاق نظر دارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد: تمام اقدامات لازم برای حمایت از خود و هم پیمان هایمان در منطقه را انجام خواهیم داد.

او همچنین مدعی شد که بازگرداندن تحریم ها علیه ایران امری قانونی است و آمریکا حق دارد این اقدام را انجام دهد، ادعایی که بارها از سوی مسئولان سازمان ملل و همپیمانان اروپایی آمریکا رد شده است.

دولت آمریکا علیرغم مخالفت جهانی با ادعایش برای برخورداری از حق قانونی در زمینه بازگردانی تحریم ها علیه ایران، اعلام کرد که در اقدام یک جانبه دیگری تحریم های سازمان ملل علیه ایران را دوباره اعمال کرده است. 

مسئولان سازمان ملل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس خاطرنشان کرده‌اند که آمریکا به سبب خروج از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ و پایان دادن به 

311311

کد خبر 1434830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • رحمن IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  4 2
  تهدید های آمریکا پایانی ندارد نیروهای مسلح تا می‌توانند خود را قوی کنند جنگ ما در دریا تمام میشود پس در دریا با اهداف آمریکایی جنگ نا متقارن در گیر شویپ همانطور که موشک را از زیر زمین شلیک کردید در زیر دریا هم همین کار را انجام دهید موشک ها را در غلافهایی زیر دریا مجهز کنید و آنها را با چشمهای اپتیک.و تحلیل های اسکنی مجهز کنید اطلاعات کلیه ناوهای موجود در خلیج فارس را در حافظه موشک قرار دهید و با حسگرهایی مجهز کنید .
 • AE ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
  3 1
  اگر قلدر سر گردنه را شاخهایش نشکونید باشید ماجرا دارید. بامید اروپا واین سه کشور معاند اروپایی و روس چین نباشید ابی ازشان گرم نمیشود دستان را بز نید بر زانوی خود یا علی بگوید
 • بنده ی خدا RO ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  سلام به به به جنگ طلبان که در وقت عمل ناگهان غیبشان می زند ولی در نظر دادن وجنگ جنگ گفتن صدایشان گوش فلک را کر می کند. با سپاس
 • سایت‌های.م DE ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  غربیها‌با‌طناب‌خودمان‌‌‌گروگان‌گرفتنمان‌