عرصه فرهنگ و هنر میدان عرضه آثار ارزشی دفاع مقدس شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج، بر لزوم جریان‌سازی فرهنگی با بهره‌مندی از تولیدات آثار فاخر هنری تأکید کرد و گفت: اگر حماسه آفرینی غیورمردان دفاع مقدس ترسیم نشود؛ دشمن مقاومت ما را باب میل خود روایت می‌کند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز: «غفور قاسم‌پور»  در آستانه چهل سالگی دوران هشت سال دفاع مقدس، در جمع فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس نواحی پنجگانه شهرستان کرج، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با بیان اینکه هر یک از شما رزمندگان انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرین بوده‌اید؛ دوران مقاومت هشت ساله کشورمان را تجلی معادلات ناعادلانه قدرت در دنیای حاکمیت و سلطه دانست و اظهار داشت: رزمندگان دفاع مقدس با عمل خود، تصویری واقعی از دنیای وحشی و ظالم و به دور از معنویت و انصاف آن زمان را ثبت کردند که این تصاویر بعد از چهل سال باید دوباره احیا شود.
فرماندار کرج در ادامه با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر احیاء خاطرات و دستاوردهای شهدای هشت سال دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌های ارزشمند و سرمایه‌های بی بدیل این کشور تاکید کرد: نهضت ترویج آثار مکتوب و مصور از خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده‌های این عزیزان باید به جریان بیفتد.

قاسم‌پور گفت که همه دنیا باید بدانند که در هشت سال جنگ تحمیلی بر رزمندگان و کشور ما چه گذشت و باید چهره واقعی سلطه‌گران در دنیا رسوا شود.
وی مسیر تحقق این مهم را عرصه تاثیرگذار هنر قلمداد کرد و افزود: تولید محتوا در آثار دفاع مقدس با بهره‌مندی از ظرفیت‌های عرصه هنر، ادبیات، روزنامه نگاری، فیلم کوتاه، تئاتر، سینما، موسیقی و فضای مجازی حلقه مفقوده در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و نیاز به ورود جدی دست اندرکاران حوزه فرهنگ و رسانه در این عرصه است.

معاون استاندار در ادامه با اشاره به اهتمام فرماندهان سپاه و مسولان ارشد استان البرز در راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس که فاز نخست آن دوم بزودی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این باغ موزه همان فضایی است که می‌توان کارهای بزرگی در آنجا انجام داد و با یک نهضت فرهنگی و اجتماعی در گام دوم انقلاب باید دست نوجوانان و جوانان امروز را گرفت و پا به پای آنهایی که روزی پایشان را جا گذاشتند آنها را به بطن روزهای مقاومت هدایت کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه ما تا به اکنون آنگونه که شایسته آن عزیزان بوده است برای ادامه راه مردان عرصه مقاومت در جامعه، بسترسازی فرهنگی انجام نداده‌ایم، تصریح کرد: این اشرافی‌گری و چالش‌هایی که در حوزه حجاب و عفاف با آن مواجه هستیم همان خلاء‌های ناشی از فقدان زیرساخت‌های ارزشی و فرهنگی در جامعه است که باید آن را پُر کرد و انتظار داریم همانند چهل سال گذشته این چراغ پرفروغ در سینه‌های جوانان امروز بدرخشد.

قاسم‌پور در ادامه عدم تبیین ارزش‌های دفاع مقدس برای نسل فعلی را موجب روایت نادرست دوران هشت سال دفاع مقدس از سوی بیگانگان دانست و افزود: اگر امروز سرمایه‌ها و خاطرات دوران دفاع مقدس احیا نشود، دشمن جنگ را آنگونه که باب میل او است روایت خواهد کرد و این خطری است که همه باید در این زمینه احساس وظیفه نماییم.

فرماندار کرج گفت: امروز اگر پیام شهیدان و رزمندگان را با گوش جان بشنویم دچار ترس و اندوه نخواهیم شد و این پیام شجاعت همان دوران جنگ تحمیلی را برایمان به ارمغان خواهد آورد.
معاون استاندار با تأکید بر اینکه دستگاه‌های مسئول باید مجدانه پیگیر تولید محتوای حوزه آثار دفاع مقدس باشند، از تشکیل کارگروه ترویج ایثار و شهادت در شهرستان کرج خبر داد و گفت: به حول و قوه الهی این مهم را در فرمانداری کرج پیگیری خواهیم کرد و از دستگاه‌های متولی امر، طرح و برنامه می‌خواهیم.

قاسم‌پور گفت: همانگونه که در اوایل انقلاب و در دوران دفاع مقدس، نقشه استکبار برای ریشه کن کردن نهال انقلاب شکست خورد و مجبور به عقب‌نشینی شد، اکنون نیز می‌توان با توکل بر خدا و با همت و اقدام، این نقشه را باطل کرد و به سمت فتح قله‌های پیشرفت و توسعه و آبادانی حرکت کرد.

وی در پایان از رزمندگان دفاع مقدس که تا به امروز متعهدانه، پرچم ارزشمند دفاع مقدس را بر افراشته‌اند، قدردانی به عمل آورد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در آستانه چهل سالگی دفاع مقدس، از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل آورد.

۴۶

کد خبر 1434866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =