پمپئو: نقض کنندگان تحریم‌های ایران را تحریم می کنیم/ایران را به مذاکره برمی‌گردانیم/تحریم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح،سازمان صنایع دفاعی ایران

ایرنا نوشت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه درنشستی خبری گفت: هر کشوری که تحریم ها علیه ایران را نادیده بگیرد، هدف تحریم های آمریکا قرار خواهد گرفت.

پمپئو همچنین بار دیگر مدعی شد که آمریکا وزارت دفاع ایران را تحریم خواهد کرد.

او همچنین گفت که امریکا نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را به خاطر دور زدن تحریم های ایران تحریم خواهد کرد.

پمپئو مدعی شد: وقتی در سال 2018 رویکرد فشار حداکثری راعلیه ایران شروع کردیم، خیلی ها گفتند که این رویکرد کار نخواهد کرد اما اشتباه می کردند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: هر کشوری که تحریم های  ایران از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه این کشور را نایده بگیرد، تحت تحریم های ما قرار خواهد گرفت.

او مدعی شد: ما فشار حداکثری را ادامه می دهیم تا ایران را به میز مذاکره برگردانیم.

پمپئو در ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس خود دوشنبه شب در یک پیام توئیتری نیز نوشت: آمریکا به جای آنکه منتظر بماند که ایران دنیا را تهدید کند، اقدامات گسترده‌ای انجام می‌دهد که مانع از دستیابی بزرگ‌ترین حامی مالی تروریسم به سلاح هسته‌ای شود. این اقدامات شامل تحریم ۲۵ نهاد و فرد است. ما شهروندان آمریکا و دنیا را در امنیت نگه می‌داریم.

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه‌ای با تکرار اتهامات اثبات‌نشده قبلی اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تهدیدی ویژه علیه دنیاست.

در این بیانیه آمده است: ایران دارای بزرگ‌ترین نیروهای موشکی بالستیک در خاورمیانه است و موشک و فناوری موشکی به حوثی‌های یمن و حزب‌الله در لبنان و سوریه صادر کرده است.

این بیانیه افزود که تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران اکنون و به مدت نامحدود دوباره اعمال می‌شود و «ما اطمینان می‌دهیدم که این تحریم‌ها تا زمانی که ایران رفتارش را تغییر دهد به قوت خود باقی خواهد بود.»
دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه اعلام کرد که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، سازمان صنایع دفاعی ایران و مدیر آن مهرداد اخلاقی کتابچی، نیکولاس مادور رییس جهوری ونزوئلا از جمله افراد و نهادهایی هستند که در فهرست تحریم‌های این وزارتخانه قرار گرفته‌اند.

310 310

کد خبر 1435008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  شما شهروندان خودتون ومردم دنیا نکشید امنیت پیش کش اصلا شماها احدی نیستید که امنیت برار کسی بیارید دنیا با بودن مثل تو ورژیم تروریستی شما که به هیچ کس‌ رحم نمیکنه روی آرامش نخواهد دید مگر اینکه دنیا ازدست شما ورژیم منحوستون پاک بشه
 • ح، م IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  غلط زیادی کرده بی شرف
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  خفه شو
 • بهرام AE ۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  0 0
  مردک تهی مغز تو غلط میکنی با هفت پستت شاید این شعرعا که میبافی قبل از ترور سردار دلهاسلیمانی عزیز یک در هزارممکن بود ولی با ترور سردار دلها امید مذاکره را با خود به گور خواهید برد هم اون رئیس احمقت
 • IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
  0 0
  برو دکان جمع کن آیا از وقتی وزیر خارجی آمریکا شدی آیا تاکنون قدم مثبتی برداشتی بنده که یا ندارم.