گزارش روزنامه کیهان در باره فواید «شلغم پخته»

کیهان به نقل از یک دستیار تخصصی طب سنتی نوشت: شلغم کاملاً پخته برای سرماخوردگی, دفع خلط سینه و همچنین پیشگیری از سرماخوردگی در کودکانی که زیاد سرما می‌خورند، مفید است به‌شرط آنکه تا زمانی که در بازار موجود است، روزانه مصرف شود.

 ناصر رضایی‌پور درباره درمان ترشحات سینه و بینی اظهار داشت: ترشحات سینه و بینی در زمان سرماخوردگی، یکی از مواد دفعی است که اگر خارج نشوند، باعث ایجاد بیماری خواهند شد.
این دستیار تخصصی طب ایرانی اضافه می‌کند به همین دلیل، در سه روز اول سرماخوردگی‏‌های ساده، نباید به مصرف دارو‏هایی مانند آنتی‏‌بیوتیک‌ها و آنتی‏‌هیستامین‌ها پرداخت و لازم است با نظر پزشک به تخلیه بهتر این ترشحات کمک کرد. وی ادامه داد: شلغم دارای طبیعت گرم‌ و تَر است؛ برگ‏‌های شلغم برای افرادی که از نظر طب سنتی دچار افزایش خون هستند، غذای مناسبی است و خود آن برای افرادی که دچار کم‏‌خونی هستند، مفید است.
*شلغم کاملاً پخته برای سرماخوردگی و دفع خلط سینه بسیار مفید است
رضایی‌پور بیان کرد: شلغم کاملاً پخته برای سرماخوردگی، دفع خلط سینه و همچنین پیشگیری از سرماخوردگی در کودکانی که زیاد سرما می‌خورند، مفید است به‌شرط آنکه تا زمانی که در بازار موجود است، روزانه مصرف شود.
وی اضافه کرد: زمستان دارای طبیعت سرد و تَر است و افراد سرد و تر، بهتر است، دو وعده غذا در روز مصرف کنند و از زیاد خوردن غذا‏های سرد و تَر بپرهیزند.
این کارشناس یادآور شد: افراد سرد و ‌تر پیش از غذا فعالیت بدنی داشته باشند تا معده‌هایشان گرم شود؛ بیش از 8 ساعت در روز نخوابند و تا می‏‌توانند صبح زود از خواب بیدار شوند تا از تولید بلغم زیاد در بدن‌هایشان جلوگیری شود.

1717

کد خبر 1435059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =