اشتغال پایدار با اجرای مطلوب مشاغل خانگی ایجاد می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:در صورتی که طرح مشاغل خانگی به خوبی اجرا شود، اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد، پروانه نیک مرام، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته، ۳۱ شهریورماه  در نشست هم اندیشی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با رئیس و معاون جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: از بارزترین ویژگی‌های این طرح اتصال به بازار است که ما باید در راستای آمورش نیروی کار و کاهش نرخ بیکاری از این فرصت نهایت بهره را ببریم.
وی افزود: تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از طرح‌های مشارکتی استقبال می‌کند و آماده همکاری لازم با همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها در راستای بهبود فضای کسب و کار در استان هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: کارگروه توسعه مشاغل خانگی باید متشکل از نیروهای خبره و آگاه به مسائل این حوزه باشد که بتوانند در راستای تحقق اهداف و نتیجه سودمند مفید واقع شوند.
همچنین، سید محمد قائم کاظمی بیدک، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی۱۵۰۰نفر سهمیه استان است که این برنامه بر پایه شناسایی و مزیت‌ها، آموزش و توانمند سازی و اتصال به بازار آنهاست و انتظار می رود با تلاش هر دو دستگاه این مهم به نتیجه مطلوب برسد.
وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  تصمیم دارد با همکاری جهاد انشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای، این طرح را در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم دهد.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در استان کهگیلویه  و بویراحمد نیز این موضوع به عهده جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه  و بویراحمد است و علاقه‌مندان باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است ثبت‌ نام از روز پنج‌شنبه ۶ شهریور آغاز شده و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شرایط متقاضیان ثبت نام در طرح حداقل سن ۱۸سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی است.
کاظمی‌بیدک تصریح کرد: این طرح که در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل موجود برای حدود ۵۴ هزار نفر در ۳۱ استان کشوردارد.
وی یادآور شد: توجه به بازار، توانمندسازی متقاضیان و کاهش وابستگی به وام، توجه به پیشرانان ملی، منطقه ای، استانی و محلی، شبکه سازی استانی و ملی، توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات از ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.امید است با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال «جهش تولید» باشیم.

46

کد خبر 1435124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =