آغاز رسیدگی به درخواستها و نامه های ارسالی به ریاست قوه قضائیه

با دستور احمدرضا بهرامی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری فرآیند رسیدگی به درخواستها و نامه های مردمی که در سفر ریاست قوه قضائیه به استان چهارمحال وبختیاری ثبت و جمع آوری گردیده بود آغاز شد.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، احمدرضا بهرامی  با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر لزوم پاسخگویی و پیگیری مطالبات مردمی اظهار کرد: دستگاه قضا در کنار حفظ کرامت انسانی شهروندان وظیفه خود می داند که مطالبات و درخواستهای مردمی را پیگیری و به حقوق حقه ایشان رسیدگی کند. وی افزود: بر این اساس در سفر ریاست معزز قوه قضائیه به استان از آنجا که به دلیل محدودیتها  و رعایت پروتکلهای بهداشتی امکان ملاقات حضوری میسر نبود لذا از شهروندان خواسته شد درخواستهای خود را کتباً به صورت نامه، در صندوق هایی که برای جمع آوری درخواستهای مردمی تعیین گردیده بود بیاندازند. 
بهرامی در خصوص نحوه رسیدگی به نامه های مردمی گفت: نامه ها و درخواستهای شهروندان پس از ارسال به تهران و ثبت در دبیرخانه قوه قضائیه جهت پیگری و ارجاع به مراجع مربوطه به استان ارسال می گردد و دادگستری استان پس از بررسی پرونده نتیجه را به طرق مقتضی به شخص متقاضی اعلام می کند. وی افزود: در خصوص نامه هایی که مرتبط با پرونده های قضایی در استانهای دیگر می باشد مراتب در همان استانها مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

46

کد خبر 1435129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =