شرایط احداث زیرگذر جمهوری شفاف‌سازی شود

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر کرج از شهردار خواست ضرورت احداث تقاطع غیرهمسطح میدان جمهوری و لزوم جابه جایی چندین اصله درخت شفاف‌سازی شود تا سکوت و فقدان پاسخگویی، فشار روانی به سمت شورا وارد نکند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز ؛ «مهدی حاجی قاسمی» در چهل و پنجمین جلسه کمیسیون عمران، به اجرای پروژه زیرگذر میدان جمهوری و مباحثی که حول آن در فضای مجازی و رسانه‌ها بیان می‌شود، اشاره و تصریح کرد: اخیرا در پی اعلام شروع به ساخت تقاطع غیرهمسطح جمهوری کمپینی در خصوص عدم قطع درختان محدوده پروژه راه‌اندازی شده است که ضرورت دارد افکار عمومی اغناء شوند.

وی تصریح کرد: طبق مطالعات اولیه و طرح ارائه شده از سوی مشاور، مقرر شده برای فراهم آوردن مقدمات شروع پروژه تعدادی از درختان محدوده به مکان دیگری جابه جا شوند که البته این اقدام مرسوم بوده و در حین اجرای صدها طرح عمرانی صورت پذیرفته است و در این خصوص از شهردار انتظار داریم پاسخ شفافی به دغدغه‌های مطرح شده ارائه بدهد و بر اینکه شورای اسلامی شهر به شرط رعایت ضرورت‌های زیست محیطی و کمترین آسیب به درختان و فضای سبز موافق انجام کار است، که این موضوع محقق شد.

دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: کمیسیون محیط زیست و سلامت در این ارتباط جلسه ویژه‌ای را با حضور نمایندگان شهرداری و مشاورین طرح برگزار کرده و ابعاد مختلف پروژه را به لحاظ توجه به حیات درختان محدوده و کمترین آسیب به فضای سبز سنجیده است و اگر شورای اسلامی شهر در شرایط کمبود منابع مالی پروژه‌ای را مصوب می‌نماید، شهروندان یقین بدانند که اجرای آن ضرورت و فوریت و توجیه مهندسی داشته است.

به گفته حاجی قاسمی، به طور مثال اگر بزرگراه سپهبد شهید سردار سلیمانی به بهره‌برداری برسد این محدوده (میدان جمهوری اسلامی) به یکی از گره‌های ترافیکی تبدیل شده و شهروندان از شورای اسلامی شهر گلایه‌مند خواهند بود که چرا قبل از بهره‌برداری این بزرگراه، به دنبال حل مشکل ترافیکی درون شهر نبوده است، هرچند احداث زیرگذر با کمترین جابه جایی درخت تاکید نمایندگان مردم نیز هست.

وی گفت: در خصوص پروژه فوق برخی از افراد هدفدار به دنبال تخریب مدیریت شهری کرج هستند. همین مسئله در خصوص پیاده‌راه رجایی‌شهر نیز صادق است که در بازدید میدانی با رضایت اکثر کسبه و شهروندان همراه بود اما اکنون دو دیدگاه درباره آن وجود دارد که یکی بر انسان محور بودن پروژه و دیگری بر ترافیک‌زا بودن آن تاکید دارد.
46

کد خبر 1435153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =