اثر تشدیدکننده کووید ۱۹ و آنفلوآنزا در موج سوم؛ ۱۰۹ نفر از پرسنل اورژانس استان فارس به کرونا مبتلا شدند

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه همزمانی ویروس کرونا و آنفلوآنزا در پائیز امسال اثر تشدیدکننده بر روی یکدیگر دارند گفت: مردم همچنان رعایت بهداشت را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : محمد جواد مرادیان  با اشاره به اینکه هفت ماه کادر بهداشت و درمان درگیر کووید ۱۹ هستند و هنوز این بیماری به صفر نرسیده است اظهار داشت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تنها راه پیشگیری از ویروس کرونا است.

وی از افزایش تماس‌ها با سامانه اورژانس ۱۱۵ در ایام کرونا خبر داد و گفت: ماهیت و علائم بیماری کووید ۱۹ مشخص نیست و نمی‌توان زمانی برای کنترل یا پایان این بیماری از جمله گرما و یا سرما پیش‌بینی کرد.

رئیس اورژانس استان فارس ادامه داد: تمامی نگرانی‌های ما این است که در فصل پاییز شیوع سرماخوردگی، ویروس آنفلوانزا با کرونا همراه شود و موج جدید این بیماری را تشدید کند و ما نتوانیم پاسخگو باشیم.

مرادیان با ابراز تاسف از اینکه مردم این بیماری را جدی نمی‌گیرند، هشدار داد: ابتلای افراد به بیماری کرونا در استان با شتاب زیاد رو به افزایش است و حضور در محل‌های پرازدحام در شیوع موج جدید کرونا نقش مهمی داشته است.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس با بیان اینکه مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ استان فارس تاکنون به ۷۳ هزار و ۸۶۹ نفر مشاوره تلفنی با علائم تنفسی مشکوک به کرونا و یا علائم آنفلوآنز داده است اظهار داشت: تیم‌های عملیات ویژه اورژانس تاکنون به ۵ هزار و ۱۲۳ ماموریت درباره ویروس کرونا اعزام‌ شده‌اند.

وی با بیان اینکه پایگاه‌های متعدد اورژانس در شهر فعال هستند و در کلان‌شهر شیراز ۲ دستگاه خودرو و همچنین در شهرستان‌ها نیز یک دستگاه آمبولانس نسبت به جابه‌جایی و انتقال بیماران مشکوک کرونایی اختصاص داده ‌شده است، افزود: در این مدت تعداد ۱۲۸۶ بیمار مشکوک به علائم کروناویروس به مراکز درمانی و ۱۶۹ بیمار به نقاهتگاه انتقال داده ‌شده است.

مرادیان با تاکید بر اینکه اورژانس در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد، درباره تعداد افرادی که در اورژانس فارس به کرونا مبتلا شده‌اند گفت: متاسفانه ۱۰۹ نفر از پرسنل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کرونا مبتلا شدند که حدود ۱۲ نفر از آن‌ها در مراکز درمانی بستری شدند و همچنان ۳ پرسنل درگیر این بیماری و در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و هیچ مورد فوتی نداشتیم.

48

کد خبر 1435305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =