۱۳۰ میلیارد تومان در پویش آجر به آجر در استان فارس جمع‌آوری شد

مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس از مشارکت ۱۸۰ خیر جدید در پویش آجر به آجر خبر داد و گفت: تاکنون در این طرح مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : سرفراز موصلی  با بیان اینکه تامین فضا و نوسازی مدارس در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است اظهار داشت: این امر توسط سازمان توسعه و تجهیز مدارس کشور پیگیری می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس در ادامه از اجرایی شدن پویش ملی آجر به آجر در این استان خبر داد و افزود: هدف این پویش ترویج فرهنگ مشارکت در امر مدرسه‌سازی است.

وی با اظهار بر اینکه تاکنون مرسوم بر این بوده که خیرین استان فارس بخش عمده هزینه یک مدرسه  را تامین و توسط سازمان نوسازی مدارس ساخته می‌شد، گفت: خیرینی که توانایی تکمیل مدرسه نداشتند به همین دلیل پویش ملی آجر به آجر مطرح شد تا همه خیران بتوانند با کمک‌های خرد در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشته باشند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس با اشاره به اینکه یک خیر نمی‌تواند تمام هزینه مدرسه تامین کند، بیان کرد: سامانه‌ای تحت عنوان مهر مدرسه تعریف شده است که با مراجعه به این سامانه می‌توانند در این پویش نیز مشارکت کنند.

وی با توجه به اینکه در این طرح به دنبال ترویج فرهنگ مشارکت در امر نوسازی مدارس هستیم، ادامه داد: کسی که در یک پروژه عمرانی از جمله مدرسه‌سازی مشارکت داشته باشد احساس تعلق برای شخص به وجود می‌آید و در نگهداری و حضور دانش‌آموزان در یک مدرسه خیرساز تاثیر مثبتی دارد.

موصلی از مشارکت ۱۸۰ خیر جدید در این پویش خبر داد و افزود: استان فارس سه هزار خیر در امر مدارس وجود دارد و نیز ۳۰۰ خیر در خارج از کشور در حال فعالیت هستند که توسط آنها ۳۰ درصد  مدارس تامین هزینه شدند.

وی  از جمع‌آوری مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان در این پویش خبر داد و گفت: ۶۰ درصد پروژه‌ها تحقق پیدا کرده است که در راستای هدف این پویش نیز ادامه دارد.

48

کد خبر 1435316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =