روحیه استکبارستیزی ملت ایران نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است

استاندار گیلان گفت: وجود روحیه مقاومت در برابر مستکبران در وجود ملت ایران نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است و این روحیه باید حذف شود.

به گزارش خبرآنلاین از گیلان : ارسلان زارع امروز در نشست با جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس شاغل در استانداری گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره) و شهدا اظهار داشت: شهدا کسانی هستند که از آسایش و راحتی خود گذشتند و برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و کشور و مردم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند و با مقاومت دشمن را شکست دادند.

استاندار گیلان دوران دفاع مقدس را نقطه عطف تاریخ این کشور عنوان کرد و بیان داشت: مردم بصیر و مومن ایران امروزه همانند رزمندگان در دوران دفاع مقدس با وحدت و انسجام و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در صحنه‌های مختلف نقش‌آفرینی کرده و باعث توسعه و پیشرفت کشور می‌شوند.

وی رمز پیروزی ملت ایران را ایمان و توجه به رضایت خداوند دانست و خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم که منش و سیره شهدا را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و از آرمان‌ها دستاوردهای آنها به‌خوبی صیانت کنیم و این مهم به‌وسیله تقویت روحیه ایثار و خلوص در وجود ما امکان‌پذیر است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه خصلت بزرگانی همچون سردار سلیمانی، شهید همت، باکری و سایر شهدای انقلاب اسلامی در وجود ملت ایران نهادینه شده و آنها با قدرت و اقتدار در برابر هر متجاوز و مستکبری خواهند ایستاد ابراز داشت: ملت ایران در این راه با استعانت از پروردگار بزرگ از کسی باک ندارند.

زارع انتقال تجارب و خاطرات دوران دفاع مقدس به نسل جدید از طریق هنر و علم را موثر دانست و گفت: طبق تعابیر مقام معظم رهبری اصحاب فرهنگ و هنر وظیفه سنگینی برای انتقال خاطرات دوران دفاع مقدس به نسل جوان دارند و باید در این راه آثار خودشان را در قالب شعر، کتاب و تولیدات این چنینی در اختیار جوانان قرار دهند.

استاندار گیلان بر استفاده از بازماندگان دوران دفاع مقدس برای بیان خاطرات آن دوران تاکید کرد و اظهار داشت: جوانان آن دوره اکنون در بین ما حضور دارند و باید از ظرفیت خوب آنها برای تبیین سیره شهدا استفاده کنیم زیرا وجود روحیه مقاومت در برابر مستکبران در وجود ملت ایران نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است و این روحیه باید حذف شود.

وی تصریح کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس شاغل در دستگاه‌های اجرایی باید در کار تلاش و خدمت به مردم و ارائه خدمات به ارباب رجوع برای سایر کارکنان به‌ویژه جوان‌ترها الگو باشند و برخورد شایسته در راستای جلب رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع را به دیگران بیاموزند.

 در پایان این مراسم از ۳۴ رزمنده دوران دفاع مقدس و دو نفر از مدافعان حرم شاغل در استانداری با اهدای لوح تقدیر توسط ارسلان زارع استاندار گیلان تجلیل شد.

۴۶

کد خبر 1435739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =