۰ نفر
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
روسیه از اتحادیه اروپا انتقام گرفت

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه فهرست مقام‌های مورد تحریم اروپایی را گسترش داد که این اقدام در پاسخ به تمدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه مسکو صورت می گیرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴، ماریا زاخارووا روز چهارشنبه گفت: روسیه فهرست مقام‌های مورد تحریم کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که سفر آنها به روسیه منع شده ، گسترش داد.

وی افزود: شمار اشخاص در فهرست سیاه روسیه، با فهرست اتحادیه اروپا برابر شده است. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که اتحادیه اروپا به وضع تحریم ها در مورد روسیه با نقض معیارهای بین المللی به بهانه های واهی ادامه می دهد.

 وی تصریح کرد: روسیه بارها غیرسازنده بودن این رویکرد را به اتحادیه اروپا گوشزد کرده است.

اتحادیه اروپا تحریم های شخصی در مورد روسیه را برای شش ماه دیگر تمدید کرد تا براساس آن تحریم ها در مورد اتباع روسیه تا ماه مارس سال ۲۰۲۱ باقی بماند.

 در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، نام ۱۷۵ شخصیت حقوقی و ۴۴ تبعه دیگر از روسیه و اوکراین قرار دارد.

اتحادیه اروپا این افراد را به ضربه زدن به تمامیت ارضی و حق حاکمیت اوکراین متهم کرده است.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۴ همراه با آمریکا مجموعه‌ای از تحریم‌های گسترده علیه روسیه در رابطه با اوضاع اوکراین به اجرا گذاشته است و هر شش ماه نیز آنها را تمدید می‌کند با این وجود روسیه از کشورهای اروپایی به عنوان شرکای خود یاد می‌کند و خواستار گسترش روابط و برداشته شدن تحریم‌هاست.

سال ۲۰۱۴ معترضان در اوکراین برای همگرایی با اتحادیه اروپا حکومت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری وقت را که متمایل به روسیه بود در جریان برگزاری تظاهرات و اعتراض‌های خیابانی مورد حمایت غرب به ویژه آمریکا سرنگون کردند و از همان زمان نیز روابط مسکو با کشورهای غربی تیره و پرتنش شد چرا که مسکو این رویداد در اوکراین را کودتا با حمایت غرب خواند و غرب نیز به رهبری آمریکا و معترضان از آن به عنوان انقلاب یاد می کند.

311311

کد خبر 1435782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
    0 0
    روسیه که کاسه توالت هم نمیتواد بسازد چطور تحریم میکند؟ یک جنس روسی نام ببرید که خوب باشد. در سیبری علف هم در نمی اید و وارد کننده غذاست. فقط ارپیچی 7 های 40 سال قبلش تانکهای حلبی را میزد . بعد از ان چیزی نساخته که کارایی داشته باشد به جز شراب و ودکا