مددجویان قزوینی خانه‌دار می‌شوند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: به منظور اجرای تفاهم نامه احداث دو هزار واحد مسکن برای نیازمندان استان، مبلغ ۳۰میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰میلیون تومان وام بانکی اعطا می شود تا بتوانیم مددجویان کمیته امداد و سایر نیازمندان فاقد مسکن را خانه دار کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اصغر گونجی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در نشست مشترک با مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: در پی سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان و انعقاد تفاهم نامه با استانداری برنامه احداث دو هزار واحد مسکن برای نیازمندان در استان قزوین تدوین شده است.
گونجی ادامه داد: به منظور اجرای این تفاهم نامه، مبلغ ۳۰میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵۰میلیون تومان وام بانکی اعطاء می شود تا بتوانیم مددجویان کمیته امداد و سایر نیازمندان فاقد مسکن را خانه دار کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اضافه کرد: تاکنون بخشی از نیازمندان واجد شرایط شناسایی شده اند و مابقی این افراد نیز براساس سازوکارهای پیش بینی شده و ضوابط جاری در ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) انتخاب می شوند.
او افزود: از سال۸۴ تاکنون در تعامل و همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین 3240واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد از محل طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی و اعتبارات بازسازی احداث شده است.
گونجی خاطرنشان کرد: براساس برنامه تدوین شده دو هزار واحد مسکونی برای نیازمندان واجد شرایط ساخته می شود که متراژ واحدهای احداثی به صورت میانگین ۷۰متر است چراکه می خواهیم هزینه ساخت کمتر شده و خانه ای با شرایط مناسب برای نیازمندان تأمین شود.
او اظهارکرد: برای کاهش هزینه، نقشه های این واحدهای مسکونی به صورت مشخص تعیین و پس از دریافت تأییدیه، آماده اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآورشد: با کنار هم قرار دادن امکانات و توان کمیته امداد امام (ره)، بنیاد مسکن و سایر دستگاه ها قطع به یقین می توانیم این واحدهای مسکونی را در حداقل زمان ممکن احداث و هزینه ساخت آن را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

46

کد خبر 1435981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =