احداث ۹هزار واحد مسکونی در قزوین

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در برنامه ابلاغی اقدام ملی مسکن استان قزوین، ۹هزار و ۴۸۱واحد مسکونی پیش بینی شده است که بالغ بر ۱۳هزار نفر در این زمینه ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابراهیم مبارک قدم، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین در جلسه بررسی پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن استان قزوین که با حضور محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: از این تعداد چهار هزار نفر از متقاضیان حائز شرایط هستند و از بین آنها ۲هزار نفر تایید نهایی شده اند.
مبارک قدم گفت: در ابتدای اجرای این طرح در سال گذشته، احداث ۲هزار و ۴۸۱واحد مسکونی ابلاغ شده بود که شامل تمامی شهرستان‌های استان قزوین می‌شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین عنوان کرد: در مرحله نخست، ثبت نام محدودی شامل هزار و ۹۴۵واحد مسکونی انجام شد و براساس آن در شهرهای مدنظر، ظرفیت لازم برای احداث واحدهای مسکونی ایجاد گردید.
او با اشاره به اینکه در بیشتر شهرهای استان، محدودیت زمین وجود دارد، افزود: در برخی از قسمت‌های شهر قزوین،موضوع باغستان سنتی و میراث فرهنگی، محدودیت‌های زیادی را برای استان قزوین در تهیه زمین برای ساخت و ساز ایجاد کرده است و به همین دلیل بر نواحی منفصل شهری پیرامون شهر قزوین متمرکز شده ایم.
این مقام مسئول تصریح کرد: تنها منطقه‌ای که ما می‌توانیم زمین حمایتی را برای طرح مسکن ملی در آن واگذار کنیم ناحیه شهری مهرگان است و باید برای شهرهای دیگر تدابیر لازم اتخاذ شود.
مبارک قدم بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ع) در بحث واگذاری زمین و سایر موضوعات همکاری مناسبی را با استان قزوین داشته اند که در سطح کشور کم سابقه است و می‌تواند الگوی مناسبی برای استان‌های دیگر باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در شهرهای آبیک، بوئین زهرا، بیدستان، اقبالیه، تاکستان، محمودآباد نمونه، اسفرورین و خرمدشت اقدامات لازم انجام شده و در برخی نقاط هم استقبال خوبی شده است که امیدواریم بهترین تصمیمات لازم براساس یک برنامه ریزی مناسب و دقیق اتخاذ شود.
او عنوان کرد: اخذ پروانه برای ۸۵۴واحد و انعقاد قرارداد با بانک‌ها انجام شده و از سوی دیگر کلنگ احداث هزار و ۲۰۰واحد در مهرگان هم با حضور وزیر راه و شهرسازی به زمین زده شده است.
مبارک قدم خاطرنشان کرد: طرح ۱۵۰واحدی مسکن مهر از دیگر پروژه‌هایی است که به طرح مسکن ملی تبدیل شده است و امیدواریم به زودی آن را عملیاتی کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: موضوعات و مشکلاتی در خصوص نحوه آزادسازی تسهیلات، انعقاد قراردادها بین سازنده، کارگزار و متقاضیان، محاسبه قیمت‌های تمام شده، بررسی تخصصی مصالح ارزان قیمت، واگذاری اراضی به اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن و... وجود دارد که امیدواریم با گفت و گوها و تعاملات انجام شده به زودی برطرف شوند. 

48 

کد خبر 1435985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =