تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس / شهدا رفتند تا مبانی اسلام و حقانیت دین بماند

حجت الاسلام سید محمد میرعلی اکبری، درگردهمایی ایثارگران و فرزندان شهدا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به میزبانی سالن همایش شهدای منابع طبیعی این اداره کل ،ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت‌های رزمندگان، گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس با وجود همه مشکلاتی که برای ملت ایران به بار آورد با سربلندی و سر افرازی پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان وی گفت: شهیدان و سید الشهداء فدا شدند تا ما فدا نشویم و ۱۲۴ هزار پیامبر آمدند تا راه را گم نکنیم و رسالت انبیا کارخانه انسان سازی است.
عضو موسسه سیره تفحص شهدا قم با بیان اینکه دشمنان گفته اند که اگر میخواهید ایران اسلامی را زمین گیر کنید یک راه بیشتر ندارید و آن اینکه خط و مشی شهدا را بزنید، تصریح کرد: شهید جهان آرا فرموده بود بچه ها شهر اگر سقوط کرد دوباره آن را پس میگیریم، مراقب باشید که ایمانتان سقوط نکند.
حجت الاسلام میرعلی اکبری گفت: شهدا رفتند تا مبانی اسلام و حقانیت شیعه و ناموس ما بماند. وی بیان داشت :جنگ امروز جنگ مغزهاست ،جنگ امروز به جای جنگ مهمات، به جنگ ذائقه مهمات تبدیل شده است دشمن می خواهد مدل برخورد زندگی عوض شود.
وی در ادامه به بیان ارزش عمر انسان اشاره کرد و گفت: عمر بزرگترین سرمایه بشر است و انسان حاضر است تمامی دارایی خود را فدا کند تا چند سالی بیشتر زندگی کند. شهدای هشت سال دفاع مقدس با تمام وجود از عزیزترین داشته خود، یعنی جانشان مایه گذاشته و در مقابل دشمن ایستادند.
حجت الاسلام سید محمد میرعلی اکبری ا ظهار داشت: دفاع مقدس صرفاً یک امتداد زمانی نیست بلکه یک گنجینه‌ای است که ملتها می‌توانند تا مدت‌های طولانی از آن استخراج، استفاده و سرمایه گذاری کنند. باید نام و یاد ایام دفاع مقدس زنده و گرامی نگه داشته و از مقام شهدا و تمامی کسانی که در راه کشور اسلامی تلاش کردند قدردانی شده و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی منتقل شود.
وی با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم و سر سفره آنان قرار داریم، گفت: شهدا از نگاه مادی به معنوی منتقل شدند و رتبه اول های دانشگاهی ما در دفاع مقدس فدا شدند و شهدا انسان های عقب مانده و اُمل نبودند بلکه از بهترین ها و ناب ترین های زمان خویش بودند.
حجت الاسلام میر علی اکبری به حریم ولایت اشاره کرد وتصریح کرد :جنگ امروز ما جنگ عقیده است ،دشمن براینکه انقلاب ما را از ما بگیرد یاد و خاطره شهدا را نشانه گرفته می خواهد جوانان امروز را از شهدا دور کنند .
حجت الاسلام میرعلی اکبری خاطرنشان کرد: شهدا رفتند تا مبانی اسلام و حقانیت دین ، شیعه و ناموس ما بماند، خاطرنشان کرد: امیرالمومنین امام علی (ع) را خانه نشین کردند اما آن حضرت سکوت کردند تا اسلام سالم بماند.
وی با بیان اینکه مراقب باشیم که ولایت را تنها نگذاریم و پیام امروز شهدا همراهی و پیروی از ولایت است، گفت: امروز ولی فقیه عمار می خواهد و ما باید عمار رهبر انقلاب باشیم، فرزندان شهیدان باید بصیرت و ولایتمداری و پیروی از خط و مشی شهیدان انقلاب اسلامی را سرلوحه امورات خود قرار بدهند .

98

کد خبر 1435988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =