فروش خودروهای بنزینی در این ایالت آمریکا ممنوع شد

فارس به نقل از لس آنجلس تایمز نوشت: فرماندار کالیفرنیا طی دستوری اجرایی فروش خودروهای بنزینی در این ایالت از سال ۲۰۳۵ ممنوع کرد.

گابین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، با صدور دستوری اجرایی فروش خودروهای با موتور احتراق داخلی را از سال ۲۰۳۵ در این ایالت ممنوع کرد.

این فرمان حالا برای اجرا به هیأت منابع آب و هوای کالیفرنیا ارائه شده است.

فرماندار این ایالت در یک کنفرانس خبری گفت: طی ۱۵ سال آینده ما  فروش خودروهایی با موتور احتراق داخلی را در کالیفرنیا به طور کامل متوقف می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر شما می‌خواهید شاهد کاهش آسم باشید، اگر می‌خواهید با افزایش سطح دریاها مقابله کنید،‌ اگر می‌خواهید از آب شدن لایه‌های یخی در سراسر جهان جلوگیری کنید این سیاستی است که باید در تمام ایالت‌ها اجرا شود.

فروش خودروهای بنزینی در کالیفرنیا از 15 سال دیگر ممنوع می‌شود

کالیفرنیا بزرگترین بازار فروش خودروهای سواری در تمام آمریکا به شمار می‌رود و البته بیشترین فروش خودروهای الکتریکی هم در این ایالت است.

همانند بسیاری از بازارهای خودرو در جهان فروش خودرو در کالیفرنیا هم به خاطر شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت بر فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی با رکود مواجه شده است.

در نیمه نخست سال جاری فروش خودروهای برقی در کالیفرنیا ۱۷.۱ درصد کاهش یافت و فروش خودرو در این ایالت به طور کلی ۲۶.۹ درصد در این مدت پایین آمده است.

کالیفرنیا بلند پروازانه ترین هدف گذاری‌ها را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در سراسر آمریکا دارد.

این ایالت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ سطح آلودگی هوای خود را به ۴۰ درصد پایین‌تر از سطح آن در سال ۱۹۹۰ برساند و این رقم تا سال ۲۰۵۰ باید تا ۸۰ درصد کاهش یابد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1436323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =