لزوم شبکه سازی برای تسهیل ازدواج و تحکیم خانواده

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: خانواده محور اصلی یک جامعه رو به تعالی است که باید برای تسهیل ازدواج و تحکیم بنیان خانواده از ظرفیت های مردمی و شبکه سازی اجتماعی بهره گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در نشست با تشکل مردمی کانون محبت خانواده، اظهار داشت: باید آسیب های حوزه خانواده را به صورت جدی مورد توجه قرار داد و برای مشکلات جامعه راه حل های ریشه ای و اثرگذار در نظر گرفت.
وی تصریح کرد: تنازل اخلاق را در جامعه شاهد هستیم و باورها و اعتقادات مردم تا حدودی با تهاجم فرهنگی دچار تزلزل گردیده و همین امر می تواند باعث رشد آسیب های اجتماعی و افزایش معضل طلاق شده باشد.
این مقام قضایی، حضور فعال و اثرگذار حوزه های علمیه، دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی را ضروری برشمرد و گفت: باید واقعیت ها و شرایط کنونی جامعه را درنظر گرفت و بر مبنای آن سند تحول و برنامه جامع و هدفمند تنظیم کرد.
وی بر آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج وحین اختلاف زوجین تأکید کرد و ابراز داشت: آموزش های اثرگذار باید تاب آوری، مدیریت و مهارت حل مسئله را در زوجین ارتقاء بخشد تا هر زوج به محض رخ دادن یک اتفاق کوچک، راه دادگاه و محکمه را پیش نگیرند.
رئیس کل دادگستری استان یزد تقویت بنیه اقتصادی و ایجاد منابع مالی پایدار را خواستار شد و گفت: بیکاری، فقر و مشکلات مردم در مسائل معیتشی در تداوم و استحکام زندگی مشترک اثرگذار است.
وی حضور برخی از افراد اندیشمند، ذی و خلاق در امور اجتماعی را به عنوان افراد دغدغه مند در حوزه خانواده به فال نیک گرفت و بیان داشت: اینکه برخی افراد با اهداف خیر و عام المنفعه به حوزه خانواده و آسیب های آن وارد می شوند، اقدام قابل تحسین و ارزشمندی است، اما جای خالی یک نهاد رسمی مستقل برای سامان دهی به اصلی ترین نهاد اجتماعی، احساس می شود.
دهشیری افزود: امروز بسیاری از امور در کشور دارای وزارتخانه و یا سازمان یا نهاد مستقل با چارت رسمی و بودجه مصوب هستند، اما نهاد خانواده به عنوان مبنای شکل گیری یک نظام اجتماعی از یک سازمان و نهاد مشخص برای رتق و فتق امور و برنامه ریزی و هدف گذار و با بودجه مصوب برخوردار نیست.
رئیس کل دادگستری استان یزد به برنامه های دشمن برای ضربه به نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیاری از تئوریسین های معاند نظام اسلامی انهدام نهاد خانواده را از اصلی ترین و محوری ترین برنامه های خود قرار داده اند و در این راستا شاید وقت آن است در کشور با سازمان متولی خانواده امور این نهاد مقدس را در یک چارچوب هدفمند تعریف و دنبال کرد.

۴۶

کد خبر 1436560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =