پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام‌نور آذربایجان شرقی

ایسنا نوشت: رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی از پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس آخرین تصمیمات، هفتم مهرماه آخرین فرصت برای ثبت نام داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی اعلام شده است.

بخشعلی معصومی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور و با توجه به محدودیت‌هایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، دانشگاه پیام نور با خدمات متنوعی که برای دانشجویان خود و علاقه مندان به ادامه تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفته است، می‌تواند یک انتخاب درست و آینده‌دار برای جوانان عزیز باشد.

وی با بیان این‌که ۲۹ مرکز و واحد دانشگاهی پیام نور در سطح استان با تنوع بیش از ۱۰۰ رشته در مقطع کارشناسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل هست، گفت: جهت رفاه دانشجویان و بر اساس بخشنامه‌های سازمان مرکزی، از ترم جاری برای هر یک از دانشجویان یک نفر پشتیبان تعریف شده است.

وی با اشاره به این‌که هیچ دانشجویی در این دانشگاه دغدغه پرداخت شهریه ندارد، گفت: دانشجویان می‌توانند فقط با یک بار مراجعه به بانک طرف قرارداد دانشگاه برای کل مدت زمان تحصیل خود در هر ترم وام شهریه دریافت کنند و با کارمزد ۴/۱ نسبت به عودت آن اقدام کنند.

معصومی، تسهیلات فراهم شده برای دانشجویان این دانشگاه را بسیار مناسب دانست و افزود: در راستای تکریم دانشجویان و توجه به اقشار کم برخوردار جامعه، در قالب طرح‌های ویژه، دانشجویان محروم و کم برخوردار توسط دانشگاه بورسیه تحصیلی خواهند شد و بدهی دانشجویان ورودی سال‌های ۹۷ و قبل از آن که به علت مشکلات شهریه اقدام به ثبت نام نکرده بودند، بخشیده می‌شود و تا دی ماه فرصت دارند که از مزایای این طرح با مراجعه به دانشگاه و ثبت نام و انتخاب واحد، بهره مند شوند.

وی در این خصوص اضافه کرد: پشتیبان، موظف است از شروع ترم تا پایان آن با دانشجو در ارتباط بوده و در صورت وجود هرگونه مشکل نسبت به رفع آن اقدام کند تا دانشجویان بتوانند با آسایش نسبت به حضور در کلاسهای الکترونیکی دانشگاه و آموزش لازم اقدام کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان، لزوم برنامه ریزی دقیق و پاسخگو بودن تمامی قسمت‌های دانشگاه به دانشجویان، گفت: از همه دانشجویان می‌خواهیم، در صورت وجود هر نوع مشکل، به مسئولان مرکز یا واحد تحصیلی خود اطلاع دهند تا در اسرع وقت مرتفع شود.

وی گفت: دانشگاه پیام نور بر اساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه یک آموزش الکترونیکی در بین دانشگاه‌های کشور بوده و امیدواریم علاقه‌مندان با در نظر داشتن کیفیت آموزشی متفاوت این دانشگاه، به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشور و پیگیری اخبار موفقیت های آن در سطح استانی و ملی، نسبت به ثبت نام خود از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، قبل از اتمام زمان اعلامی اقدام کنند.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به نزدیک شدن به پایان زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور، معصومی از همه علاقه مندان به تحصیل در بزرگترین دانشگاه دولتی کشور خواست تا ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

طبق اعلام مراجع رسمی حدود ۳۰ درصد از قبولین دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و آزمون‌های وکالت و استخدامی کشور، از بین فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور است و دانشجویان و علاقه مندان می‌توانند جهت اطلاع از هرگونه مزایای تحصیلی در دانشگاه پیام نور به آدرس سایت دانشگاه، eaz.pnu.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن‌های بخش‌های مختلف دانشگاه مندرج در سایت تماس حاصل کنند.

48

کد خبر 1436619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =