حامیان و مخالفان ترامپ در پورتلند به جان هم افتادند

ایرنا نوشت: فرماندار اورگان روز شنبه در مورد ورود گروه های حامی ترامپ به پورتلند و تشدید درگیری در این شهر هشدار داد.

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، از روز شنبه تعدادی از گروه های افراطی حامی ترامپ وارد پورتلند شده اند و با این اقدام پلیس انتظار می دهد که درگیری ها در این شهر میان مخالفان و موافقان ترامپ تشدید و به خشونت کشیده شود.

"کیت براون" فرماندار دموکرات ایالت اورگان برای جلوگیری از تشدید درگیری و خشونت از روز جمعه اعلام وضعیت اضطراری در پورتلند اعلام کرد و اظهار داشت، گروه های برتری طلبان سفید در حال ورود به پورتلند از شهرهای دیگر هستند و یک تلاش هماهنگ میان نیروهای اجرای قانون ایالتی و محلی در ایام آخر هفته برای حفظ امنیت مردم باید برقرار شود.

فرماندار اورگان همچنین افزود: ما دیده ایم که وقتی پارتیزان های مسلح امور را به دست خود می گیرند چه اتفاقی می افتد. ما آن را در شارلوتسویل و کنوشا دیده ایم و متأسفانه ما حتی آن را در اینجا در پورتلند دیده ایم.

وی با هشدار به حامیان ترامپ گفت: بگذارید کاملاً روشن سخن بگویم ما آخر هفته هیچ نوع خشونتی را تحمل نخواهیم کرد. کسانی که شعله های خشونت را برافروخته اند و کسانی که به دنبال جنگ به پورتلند می آیند پاسخگو خواهند بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بارها در سخنان و توییت ها حمایت خود از گروه های برتری طلب سفید پوست را عنوان کرده است.

با نزدیک شدن به انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا، به دستور ترامپ سرکوب اعتراضات به نژادپرستی در شهر پورتلند به شدت افزایش یافته است.

پلیس پورتلند مدعی است که افراد بازداشت شده با اتهام اقدام و فعالیت‌های کیفری از جمله پرتاب سنگ و اشیاء به داخل ساختمان فدرال رو به رو هستند.

به دنبال قتل بی رحمانه فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس موجی از اعتراضات مردمی به بی عدالتی در کشور و مخالفت با رفتارهای خشونت آمیز در سراسر آمریکا به راه افتاده و با گذشت بیش از سه ماه از این حادثه همچنان برخی از شهرهای از جمله پورتلند شاهد اعتراضات ضد نژادپرستانه است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با معترضان بیش از صد مامور فدرال را برای سرکوب اعتراضات به پورتلند فرستاد و این اقدام وی به اعتراضات دامن زده است.

311311

کد خبر 1436767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =