چهار طرح آبخیزداری در شهرستان میامی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی

محمد علی رضایی رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان میامی از افتتاح چهار طرح آبخیزداری درسال جاری خبر داد و گفت: برای این طرح‌ها نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان محمد علی رضایی، ضمن بیان اینکه چهار طرح آبخیزداری منابع طبیعی طی هفته دولت در شهرستان میامی افتتاح می‌شود،.
وی ضمن بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها نزدیک ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از محل صندوق توسعه ملی صورت گرفته است، افزود: با توجه به نقش و اهمیت آبخیزداری در کنترل سیلاب، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و تقویت پوشش گیاهی تلاش شد تا این طرح‌ها با مشارکت جوامع محلی به بهره‌برداری برسد..
رضایی بابیان اینکه اقدامات منابع طبیعی در دراز مدت نقش و اهمیت خود را آشکار می‌کند، تصریح کرد: نهال‌کاری و تلاش برای مهار بیابان از دیگر اقداماتی است که می‌تواند در جلوگیری از پیش روی بیابان به روستاها و خالی شدن این مکان‌ها از سکنه پیشگیری کند.
وی افزود: با توجه به اینکه عرصه منابع طبیعی بسیار وسیع حراست و حفاظت از آن به‌تنهایی مقدور نیست لذا آموزش بهره‌برداران در دستور کار قرار گرفت تا این افراد خودشان بتوانند به کنترل و حفاظت از منابع طبیعی کمک کنند ضمن آنکه در هر ساعت از شبانه روز نیز منابع طبیعی پاسخگوی مردم با شماره تلفن ۱۵۰۴ خواهد بود.

۴۶

کد خبر 1436850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =