نخستین دستگاه مایع پاش ضدعفونی در بانه رونمایی شد

نخستین دستگاه مایع پاش ضدعفونی در بانه با حضور فرماندار و جمعی از مدیران شهرستانی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از بانه؛ رئیس آموزش و پرورش بانه در مراسم رونمایی از این دستگاه ضدعفونی کننده دست گفت: این دستگاه بدست توانای هنر آموزان طراحی و به مناسبت هفته دفاع مقدس رونمایی شد که قیمت تمام شده آن (هفت میلیون ریال هزینه طراحی و تولید) یک سوم دستگاه‌های مشابه موجود در بازار است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها فرصتی برای توجه به ظرفیت‌های داخلی ایجاد کرده است، افزود: مقرون به صرفه بودن، ضریب ایمنی بالا، قیمت مناسب و تنوع در خدمات از مزایای مهم این دستگاه مایع پاش ضدعفونی کننده دست است.

اقبال صالحی تولید داخلی را گامی در راستای توسعه پایدار اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار دانست و اظهار داشت: اتکا به توان و ظرفیت داخلی پیامدهای تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان را کم اثر می‌کند ضمن اینکه مخترعان و دانش آموختگان داخلی نقش مهمی در رونق چرخه اقتصاد و تولید نیز دارند.

صالحی با تاکید بر ضرورت حمایت از دانش آموختگان رشته‌های فنی و کارآفرینان یادآور شد: سه هنرستان کار و دانش، سه هنرستان فنی وحرفه ای و یک هنرستان کشاورزی در رشته‌های مختلف در بانه فعالیت دارند و ۴۳ درصد دانش آموزان دوره متوسط دوم در شاخه کار و دانش و فنی و حرفه ای تحصیل می‌کنند.

۴۶

کد خبر 1436887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =