تزریق واکسن آنفلوآنزا در البرز آغاز شد

زنان باردار و جانبازان بالای ۵۰ درصد می‌توانند جهت دریافت واکسن آنفولانزا به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعلام این خبر گفت: اولین محموله واکسن آنفلوآنزا صبح امروز تحویل معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز شد

دکتر «شهاب معینی مستوفی» افزود: با توجه به اهمیت دریافت واکسن توسط افراد واجد شرایط به خصوص کادر بهداشت و درمان که در صف مقدم مبارزه با بیماری کرونا ویروس هستند، تزریق واکسن از همین امروز برای همکاران مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها و فوریت‌های پزشکی در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

دکتر مستوفی ادامه داد: تیم‌های سیار برای انجام واکسیناسیون در اماکن تجمعی مانند آسایشگاه‌ها و دیگر اماکن نگهداری سالمندان، معلولین و کودکان اعزام می‌شوند که گزارش آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی عنوان کرد: واکسن آنفلوانزا به تدریج در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت توزیع شده و بر اساس برنامه مدون برای گروه‌های حساس مانند زنان باردار، جانبازان بالای ۵۰% (با ارائه کارت شناسایی ) طبق شیوه‌نامه‌های ابلاغی وزارت بهداشت تلقیح خواهد شد و سه شاخص سرعت، دقت و نظارت سرلوحه کار مدیران و کارشناسان خواهد بود و ثبت مشخصات کلیه افرادی که تزریق واکسن برای آنان انجام گرفته در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) الزامی و ضروری است.

رئیس مرکز بهداشت استان تاکید کرد: سایر بیماران مانند افراد دارای تالاسمی، پیوند اعضاء، دیالیز و افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند در همان محل درمان واکسینه می‌شوند و نیازی به مراجعه به مراکز بهداشتی ندارند.

وی عنوان کرد: همچین سهمیه زندان‌های موجود در استان نیز به سازمان زندان‌ها تحویل می‌شود.

دکتر «شهاب معینی مستوفی» تاکید کرد: واکسن آنفلو لانزا برای سایر شهروندان از طریق داروخانه‌های خصوصی توزیع خواهد شد که توسط مسئولین امر در این خصوص اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد.

48

کد خبر 1437022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =