علت مسکوت ماندن طرح‌های راهبردی و تعجیل در اجرای پروژه‌های جدید چیست

سخنگو و رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به مسکوت ماندن مصوباتی مانند احداث تئاتر شهر و گالری هنرهای زیبا از آغاز پروژه زیرگذر میدان جمهوری با اعتبار بالای ۵۰ میلیارد تومان انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز : «رحیم خستو» طی نطق پیش از دستور در ابتدای دویست و سیزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: تذکر نخست بنده مربوط به مناقصه بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری است که سال گذشته در وقت آخر و بدون رعایت تشریفات واگذار شد و با توجه به نارضایتی موجود و ضرورت عملکرد شفاف‌تر، انتظار داریم امسال در زمان مناسب امکان برگزاری مناقصه‌ای رقابتی در بین شرکت‌های متقاضی ارائه خدمات بیمه‌ای فراهم شود.

نایب رئیس شورای شهر کرج ادامه داد: تذکر دیگر در خصوص نحوه عملکرد شهرداری در خصوص قیود لوایح مصوب است که رسماً در قالب سوال از شهردار انتظار دارم ظرف مدت ۱۰ روز به آن پاسخ دهد، یکی از این لوایح پرداخت حقوق کارکنان بیمارستان امام خمینی (ره) است که در قیود آن بر اخذ تضامین لازم جهت بازپرداخت مبلغ و تهیه گزارشی در خصوص وضعیت سهام شهرداری در بیمارستان و علل دقیق وضعیت ایجاد شده تاکید شده بود و تقاضا داریم شهرداری به صورت مستند اعلام کند در این ارتباط چه اقدامی انجام داده است؟

خستو تصریح کرد: تذکر دیگر لایحه مربوط به کارخانه نوآوری است که شهرداری باید در خصوص اقدامات صورت گرفته برای عمل به قیود مصوب گزارش جامعی ارائه دهد، برای نمونه در یکی از قیدها اشاره شده شهرداری حق هیچ گونه هزینه‌کرد در راستای تجهیز و آماده‌سازی کارخانه را ندارد؛ اما گزارش‌هایی مبنی بر هزینه‌کرد وجود دارد و تقاضا داریم بدانیم هزینه‌ها از کدام منابع و ردیف‌ها و بر اساس کدام مجوز قانونی صورت گرفته است؟

سخنگوی شورای شهر کرج در ادامه به احداث زیرگذر جمهوری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در خصوص زیرگذر جمهوری کمیسیون محیط زیست با برگزاری جلسه‌ای خواستار بحث و گفتگو در خصوص نحوه اجرای پروژه می‌شود و تصور می‌کردیم بعد از جلسه باید در خصوص چگونگی اجرا و ادامه کار تصمیم گیری کنیم اما ظاهراً پروژه از قبل اجرایی شده بود. علت این تعجیل چیست؟ چرا در خصوص پروژه‌های فرهنگی همچون احداث تئاتر شهر یا راه‌اندازی گالری هنرهای زیبا چنین رویه و شهامتی وجود ندارد، امیدواریم شهرداری به این ابهامات ظرف مدت ۱۰ روز پاسخ شفافی دهد.

46
 

کد خبر 1437266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =