بازداشت اوباش و اراذل نامی تهران در یک یورش پلیس

مهر نوشت: رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: ۱۲۵ محله و مکان شامل قهوه‌خانه، سفره‌خانه، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها که محل حضور اوباش بودند شناسایی شد و ۳۸۹ نفر از اوباش را بازداشت کردیم.

سردار حسین رحیمی ظهر امروز در حاشیه اجرای پنجمین مرحله از طرح برخورد با اراذل و اوباش پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از شب گذشته تا صبح امروز بنا به درخواست مکرر مردم برای برخورد با اوباش، پنجمین مرحله طرح مقابله با این افراد توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به اجرا درآمد.

رئیس پلیس تهران افزود: در این طرح ۱۲۵ محله و مکان شامل قهوه‌خانه، سفره‌خانه، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها که محل حضور اوباش بودند شناسایی شد و ۳۸۹ نفر از اوباش را بازداشت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ۴۶ نفر از اوباش بازداشت شده سطح‌دار و دارای سابقه هستند و علی‌رغم اینکه دفعاتی به جرم شرارت بازداشت شده بودند مجدداً به اقدامات مجرمانه خود ادامه داده و به علت شرارت، نزاع و تخریب بازداشت شدند. همچنین ۲۸۴ نفر از این افراد در معابر و اماکن عمومی برای مردم و نوامیس ایجاد مزاحمت می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ۲۲ نفر از این افراد جرایم خشن به عنف را مرتکب شده بودند و حتی بین آنها متهمی وجود داشت که مرتکب تجاوز به عنف شده بود.

به گفته رحیمی ۲۱ نفر از افراد شرور بازداشت شده علاوه بر اوباشگری در امر توزیع مواد مخدر نیز مشارکت داشتند.

رئیس پلیس تهران با اشاره به کشف یک قبضه سلاح جنگی، ۸۳ قبضه سلاح سرد و ۱۳ قبض شبه‌سلاح از اوباش بازداشت شده گفت: در یک مورد ۶۳ کیلوگرم مواد مخدر از این افراد کشف و همچنین ۱۵ دستگاه خودرو و موتورسیکلت آنها نیز توقیف شد.

پلمب ۶۳ پاتوق اراذل و اوباش

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به پلمب ۶۳ واحد صنفی که محل تردد و پاتوق اوباش بود، بیان کرد: اماکن و اصنافی که اجازه دهند اوباش در آنها تردد داشته باشند یا به محلی برای پاتوق افراد شرور تبدیل شود ۳ ماه پلمب شده و متصدی واحد مذکور نیز برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی درباره اقدامات پلیس فتا در فضای مجازی برای مقابله با مروجان اوباشگری نیز گفت: در این رابطه نیز ۲۴ کارنما که اقدام به ترویج فرهنگ اوباشگری می‌کردند رصد شد و عوامل مدیریت این صفحات نیز بازداشت شدند. همچنین ۱۰ صفحه که خواسته یا ناخواسته فیلم‌های اوباش را منتشر می‌کردند مسدود شدند و با گردانندگان این صفحات نیز برخورد شد.

این مقام انتظامی یادآوری شد: تحرکات اوباش چه در فضای حقیقی و مجازی توسط پلیس رصد می‌شود و این افراد با برخورد سخت، شدید و قانونی مواجه خواهند شد.

47231
کد خبر 1437407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =