شاه‌دزد تهران با ۳۰۰ خودروی سرقتی گیر افتاد

میزان نوشت: معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۳ سارق حرفه‌ای خودرو و کشف ۳۰۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه سید شمس الدین میرزکی اظهار داشت: در اواخر تیرماه امسال تعدادی از شهروندان با در دست داشتن پرونده‌های ارجاعی به پلیس آگاهی به کارآگاهان مراجعه و اظهار داشتند خودروشان را در جلوی ساختمان پارک، ولی پس از مراجعه متوجه سرقت خودرو شده اند و پس از اعلام به مرکز فوریت‌های پلیسی و حضور ماموران کلانتری در محل، خودرومان را به صورت رها شده در محل‌های خلوت کشف و مشاهده کرده ایم که کلیه اموال با ارزش خودرو سرقت شده است.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران اشاره کرد: کارآگاهان با مراجعه به محل‌های سرقت و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی سرنخی از یک سارق حرفه‌ای پیروز ۳۰ ساله دارای ۹ فقره سابقه کیفری به دست آوردند و در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی دریافتند پیروز پس از آزادی از زندان در اسفندماه سال گذشته با تشکیل یک باند ۳ نفره خودرو سرقت می‌کند.

این مقام انتظامی پلیس پایتخت تصریح کرد: مخفیگاه متهم در حوالی شرق تهران شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری سرکرده باند و سایر همدستانش اخذ شد.

وی با اشاره به اینکه بیست و نهم شهریور ماه کارآگاهان در یک عملیات ضربتی اعضای این باند را دستگیر و به اداره بیستم انتقال دادند، افزود: پیروز در بازجویی‌های صورت گرفته به ۳۰۰ فقره سرقت معترف شد و اظهار کرد، پس از آزادی از زندان برای اینکه رضایت شکات ام را بگیرم با تشکیل یک باند ۳ نفره و پرسه زنی در سطح شهر تهران، خودروهای فاقد ایمنی را شناسایی و در یک فرصت مناسب خودرو را سرقت و پس از سرقت اموال با ارزش آن به صورت رها شده در خیابان‌های خلوت رها می‌کردیم.

سرهنگ میرزکی ابراز داشت: سارق جوان ادامه داد، اموال مسروقه را به مالخرانی در محدوده‌های غرب تهران می‌فروختیم سپس پول حاصله را بین خودمان تقسیم می‌کردیم.

این مقام انتظامی بیان کرد: کارآگاهان به دنبال اظهارات سرکرده باند موفق شدند یکی از خریدار اموال مسروقه را در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی وی را بازداشت کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات تبهکاران و تلاش‌های بی وقفه کارآگاهان، تاکنون ۱۰۰ تن از مال باختگان شناسایی و هر ۴ متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1437494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =