متخصص زیبایی: برای جراحی زیبایی وسوسه نشوید

ایرنا نوشت: نایب رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران هشدار داد: جراحان عمومی اجازه جراحی زیبایی را ندارند و مردم نباید با تبلیغات وسوسه شوند.

بابک نیکومرام روز سه شنبه در نشست خبری افزود: تبلیغات جراحی زیبایی در فضای مجازی و تبلیغات گسترده اغوا کننده است و در شرایط کنونی برخی پزشکان غیرمتخصص زیبایی و پلاستیک اقدام به جراحی در این زمینه بصورت غیر قانونی می کنند.
وی تصریح کرد: از مردم می خواهیم آگاهی خود را بالا برده و فریب تبلیغات را نخورند، اعمال زیبایی باید فقط توسط جراحان زیبایی و پلاستیک انجام شود تا دچار عارضه جبران ناپذیر نشوند.
 نیکو مرام اعمال زیبایی را پرسود و نوعی تجارت دانست و افزود: به عنوان مثال پروتز سینه مانند شیمی درمانی بوده و فقط باید توسط جراح زیبایی انجام شود یا در زمینه لیپوساکشن  با تایید دیوان عدالت اداری جراح عمومی این عمل را انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: اگر نظارتی از سوی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی بر اعمال زیبایی توسط افراد غیرمتخصص نشود تا چند سال دیگر قیافه ایرانیان عجیب و غریب مانند بینی عمل کرده و ابرو کشیده و غیره خواهد شد.
 این جراح زیبایی تصریح کرد: انجمن زیبایی و پلاستیک ایران آمادگی دارد با همکاری سایر انجمن ها قوانینی را برای اعمال جراحی تعیین کند.
آخوندی نسب جراح زیبایی و پلاستیک نیز در این نشست گفت: برخی تکنسین های جراحی  بیمار برای جراحان عمومی برای اعمال زیبایی معرفی کرده و پورسانت می گیرند از مردم می خواهیم فریب نخورند.
وی افزود: در شرایط کرونایی که تا سه سال دیگر با این ویروس کشور درگیر است اعمال زیبایی باید ادامه یابد اما در اولویت نیست.
حامد باطنی رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران نیز گفت: وضعیت کنونی گستردگی و شیوع مداخلات زیبایی در سطح جامعه را افزایش داده است.
وی اظهار داشت: افراد غیرحرفه ای بدون توجه به رعایت دستورالعمل ها و آیین نامه ها اقدام به جراحی زیبایی می کنند که برای بیماران عارضه ای ملی ایجاد می شود.
باطنی تصریح کرد: نباید سلامت مردم به خطر بیافتد و از بیماران می خواهیم که قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی به مهارت و دانش پزشکی و تخصص وی در زمینه جراحی زیبایی آگاهی کسب کند.
وی تاکید کرد: در شرایط کرونایی همه استانداردها را لحاظ و اعمال زیبایی را محدود کرده ایم.
عبدالجلیل کلانتری استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز گفت: از مردم می خواهیم مراقب جان خود باشند و در این شرایط کرونایی کار غیرضروری و غیر اورژانسی را انجام ندهند.
وی افزود: فریب تبلیغات در فضای مجازی را نخورند.

47231
کد خبر 1437741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =