بهره‌برداری وزیر نیرو از ۵ طرح توزیع و انتقال برق در آذربایجان‌غربی

با حضور وزیر نیرو ۵ طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان‌غربی با اعتبار ۱۷۴.۵ میلیارد تومان و در قالب هفته بیست و دوم پویش #هرهفتهالفب_ایران به‌صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو که صبح امروز به استان آذربایجان غربی سفر کرده است، خط انهر-ارومیه گازی با خط طول هفت کیلومتر، ۲۸ دستگاه پایه‌های تلکسریی بتنی را با اعتبار هشت میلیارد تومان و با هدف تامین برق شهر ارومیه را افتتاح کرد.
وی همچنین خط تغذیه خان تختی نیز در شهرستان سلماس را با طول خط ۲.۵ کیلومتر دو مداره و اعتبار دو میلیارد تومان و با هدف تامین برق این شهر را به بهره‌برداری رساند.
همچنین در این سفر، خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه نیز به منظور برق‌داری و بهره‌برداری از خط انتقال مابین نیروگاه ارومیه و نیروگاه سهند با ۹.۵ میلیارد تومان اعتبار با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
 فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه شامل برق‌داری ۴۰۰.۱۳۲ کیلوولت به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر با ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه در جهت تقویت شبکه انتقال و همچنین انتقال بخش توسعه این نیروگاه از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این سفر است.
در سفر وزیر نیرو به استان، همچنین نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی شهرستان ارومیه با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین برق شهرک صنعتی فاز سه ارومیه افتتاح و ۶ طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان غربی با سرمایه‌گذاری ۳۵۰۲.۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1437769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =