۱۵۳هزارهکتار از مزارع کشاورزی قزوین به زیر کشت گندم می‌رود

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد در سال زراعی جاری ۱۵۳هزار و ۱۸۲هکتار از مزارع کشاورزی استان به زیر کشت گندم برود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی  از این میزان ۴۸ هزار و ۱۸۲ هکتار  به زیر کشت گندم آبی و ۱۰۵هزار هکتار  به زیر کشت گندم دیم است.
خمسه پیش بینی کرد براساس برنامه ابلاغی حدود ۳۴۳هزار تن گندم از این میزان سطح زیرکشت برداشت شود.
او ارقام کشت شده گندم آبی در مزارع کشاورزی استان را؛ پیشگام ، پیشتاز ، سیروان ، سیوند و پارسی و گندم دیم را ؛ آذر ۲، باران، سرداری، اوحدی و هما ذکر کرد.
خمسه با اعلام اینکه کشت گندم دیم در مزارع کشاورزی استان آغاز شده است گفت : انشاله تا چند روز آینده کشت گندم آبی نیز در مزارع کشاورزی استان آغاز می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به کشت گندم در مزارع کشاورزی استان در سال زراعی گذشته اشاره و اظهار کرد : در سال زراعی گذشته ۴۷ هزار و ۷۰۰هکتار گندم آبی و ۱۰۶هزار هکتار گندم دیم در مزارع کشاورزی استان کشت شده بود.
خمسه افزود : در سال گذشته ۳۴۱هزار تن گندم از این میزان سطح زیر کشت برداشت شد که ۲۱۱ هزار تن دانه گندم بصورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده بود.
به گفته رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین؛ در سال زراعی گذشته ۶هزار و ۵۰۰تن بذر گندم در مزارع کشاورزی استان تولید شد.\

46

کد خبر 1438228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =