رایزنی هماهنگ‌کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با دستیار ارشد ظریف

در تماس تلفنی آکیرا اندو هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی، آخرین تحولات سوریه از جمله نشست اخیر کمیته قانون اساسی، روند آستانه، وضعیت ادلب و شرق فرات و همچنین اوضاع بشر دوستانه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، در این گفتگو دو طرف ضمن ابراز رضایت از برگزاری نشست سوم کمیته قانون اساسی در ژنو، از تداوم گفتگوها و روند سیاسی بویژه در چارچوب کمیته قانون اساسی حمایت کرده و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید اوضاع بشردوستانه در سوریه، بر لزوم ارسال هرچه بیشتر کمک های بشردوستانه از سوی جامعه بین المللی به این کشور تاکید کردند.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفتگوهای سوری-سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی که به ابتکار کشورهای ضامن روند آستانه تشکیل شده است، خواستار عدم مداخله خارجی در روند کار این کمیته گردید. وی همچنین ضمن محکوم کردن حضور غیرقانونی آمریکا و اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه و حمایت از گروه های تروریستی، بر لزوم خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کن شدن آن از خاک سوریه تاکید کرد.

خاجی همچنین از توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در منطقه استقبال و خواستار تداوم ارسال کمک های بشر دوستانه ژاپن به تمام خاک سوریه گردید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه اعلام کرد.

هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه نیز در این گفتگو ضمن تاکید بر اهمیت نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران سوریه، از تلاش های کشورهای ضامن روند آستانه قدردانی کرد.

311311

کد خبر 1438270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =