انتشار بخش‌هایی از خاطرات رهبر انقلاب از دفاع مقدس در مستند «در لباس سربازی»

در مستند «در لباس سربازی» ، برای اولین بار از برخی تصاویر، فیلم‌ها و اسناد دفاع مقدس و همچنین خاطرات شفاهی آیت‌الله خامنه‌ای که تا به امروز منتشر نشده، استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بخش‌هایی از خاطرات آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی دفاع مقدس در قالب مستندی به نام «در لباس سربازی» منتشر خواهد شد. این مستند روایتی ویژه از حضور آیت الله خامنه‌ای در جبهه‌ها از نخستین روزهای دفاع مقدس تا زمان ترور ایشان در تیرماه سال ۶۰ است.

در این مستند، برای اولین بار از برخی تصاویر، فیلم‌ها و اسناد دفاع مقدس و همچنین خاطرات شفاهی آیت‌الله خامنه‌ای که تا به امروز منتشر نشده، استفاده شده است.

این مستند به موضوعاتی، چون برخی مسئولیت‌های نظامی آیت‌الله خامنه‌ای در سال‌های اول انقلاب، ممانعت ایشان از فروش هواپیماهای نظامی توسط دولت موقت، ماجرای حضور ایشان در جبهه‌ها و تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم با همراهی شهید چمران، ماجرای آزادسازی سوسنگرد و... پرداخته است.

مجموعه‌ی مستند «در لباس سربازی» به همت مؤسسه‌ی پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی (دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای)، به‌مناسبت چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس و با همکاری شبکه‌ی یک سیما و مؤسسه‌ی فرهنگی- هنری شهید آوینی تهیه و آماده پخش شده است.

گفتنی است این مستند در ۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از پنجشنبه (۱۰ مهر) تا شنبه، هر شب ساعت ۲۰ از شبکه‌ی یک سیما پخش خواهد شد.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1438296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =